درباره بیمه خارج از کشور:

بیمه مسافرتی زمانی به کار می آبد که شما در کشوری خارج از وطن خود باشید. شما با استفاده از بیمه مسافرتی می توانید در صورت بروز حوادث غیر مترقبه و یا شرایطی مانند بیماری، مفقودی وسایل و … از این بیمه استفاده کنید.

استفاده از بیمه مسافرتی البته شرایطی خاص دارد و شما باید با در نظر گرفتن برخی شرایط از این بیمه استفاده نمایید. استفاده از بیمه مسافرتی به شما توصیه می شود چون شما از حوادثی که ممکن است رخ دهد آگاه نیستید.

بیمه مسافرتی

 

بیمه مسافرتی چیست؟

برخی از سفارت ها برای صادر کردن ویزا وجود بیمه مسافرتی را الزامی میدانند. شما شرایطی را در نظر بگیرید که چمدانتان مفقود شده است و یا دچار یک سرما خوردگی ساده شده اید.

هر کدام از این ها ممکن هست هزینه زیادی را برای شما به ارمغان آورد. شما با بیمه مسافرت یدر هر کدام از این حالت ها می توانید از بیمه استفاده کنید و شرایط را برای خودتان بهتر کنید.

 

 

بیمه مسافرتی چگونه حادثه رخ داده برای بیمه گزار را پیگیری می کند؟

اگر حادثه ای برای شما رخ داد کافیست تا با شماره ای که بر رور کارت بیمه نوشته شده است تماس بگیرید و نام و شماره بیمه ی خود را بخوانید و حادثه را تعریف کنید.

پس از آن بر حسب حادثه ای که رخ داده است شرکت بیمه هزینه ای را برای شما واریز میکند. این واریز می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم باشد.

در صورتی که شما برای بیماری به بیمارستانی مراجعه کرده باشید، تمامی هزینه درمان توسط شرکت بیمه به آن بیمارستان پرداخت می شود.

اما اگر پرواز شما به عنوان مثال 12 ساعت تاخیر داشته باشد، بنا بر شرکت بیمه ی شما بین 80 تا 100 یورو مستقیم به حساب شما واریز خواهد شد.

 

 

پوشش های بیمه مسافرتی چند نوع هستند؟

شما در موارد زیر می توانید از بیمه استفاده کنید. در صورتی که مشخص شود شما سو استفاده کرده اید و قصدتان استفاده صحیح از بیمه نبوده، شما موظف هستید طی قرار داد و قانون به بیمه خسارت بدهید.

 1. شخص بیمه شده در صورت بروز حادثه به وطن بازگردانده می شود.

در صورتی که حادثه ای مثل تصادف یا بیماری خاص برای شخص پیش بیاید، شرکت بیمه موظف است شخص را به کشور بازگرداند.

 

 1. هزینه های ضروری برای دندان پزشکی پرداخت می شود.

این هزینه ها دارای سقف مشخصی هستند و شخص بیمه شده در صورت بروز دندان درد، عفونت دندان و حتی کشیدن آن می تواند از بیمه البته با درصد فرانشیز استفاده کند.

 

 1. در صورت بروز حادثه هزینه های پزشکی و بستری شدن پرداخت می شود.

در صورتی که شخص دچار حادثه و یا بیماری شود و به بیمارستان منتقل گردد، بیمه هزینه ی پزشکی و بستری شدن شخص بیمه شده را پرداخت خواهد کرد.

 

 1. در صورت فوت اقوام درجه یک، شخص بیمه شده به کشور بازگردانده می شود.

در صورتی که یکی از اقوام گاهی تا درجه دو فوت کنند و شخص بیمه شده نتواند هزینه برگشت خود را پرداخت کند، بیمه هزینه های وی را پرداخت خواهد کرد.

 

 

 1. به همراه شخص بیمه شده اعضای درجه یک خانواده نیز بازگشت داده می شوند.
 2. اگر شخص بیمه شده فوت کند و یا بستری وی بیش از ده روز طول بکشد، یکی از همراهان درجه یک وی میتواند با هزینه بیمه به وطن بازگردد.

 

 1. در صورت فوت شخص بیمه شده به کشور بازگردانده می شود.

مراسم خاکسپاری و ترحیم جز بیمه محسوب نمی شود و بیمه تنها جسد شخص فوت شده را به کشور باز میگرداند.

 

 1. انتقال اضطراری یکی از اعضای درجه یک شخص بیمه شده که شرایطی خاص دارد.

اگر در شرایطی ضطراری شخص بیمه شده در بمیارستان بستری شود و تا ده روز طول بکشد، بیمه هزینه اقامت و رفت و برگشت یکی از اعضای خانواده وی را به محل بستری شدن شخص پرداخت می کند.

 

 1. در صورت مفقود شدن و یا به سرقت رفتن مدارک شناسایی شخص بیمه شده تحت پوشش است.

در این صورت شرکت بیمه تا سقف مشخصی هزینه های مربوط به صدور المثنی را پرداخت میکند.

 

 1. در صورت مفقود شدن داروهای ضروری شخص بیمه شده، هزینه ها پرداخت می شود.

در صورت مفقودی داروهای شخص بیمه شده، شرکت هرینه ارسال داروهای وی را پرداخت میکند حتی اگر این داروها قبل از سفر تجویز شده باشند.

 

 1. در صورت فقدان بار هزینه پرداخت خواهد شد.

اگر بار شخص بیمه شده تا بیست و یک روز پیدا نشود به ازای هر کیلو بار مبلغ 20 یورو به شخص بیمه شده پرداخت می شود. نکته مهم این است که این پرداخت برای هر مقصدی به جز ایران در نظر گرفته می شود.

 

 1. در صورت تاخیر در پرواز به شما هزینه پرداخت خواهد شد.

با توجه به مدت زمانی که پرواز شما دچار تاخیر شود، بیمه تا سقفی مشخص هزینه ای برای شما واریز می شود.

 

 1. در صورت فوت یا بستری شدن والدین، کودکان به کشور بازگردانده می شوند.

بسته به شرکت بیمه سن کودک تحت پوشش این بند می تواند متفاوت باشد. اما در صورتی که والدین دچار حادثه و بیماری شوند و شرایط نگه داری از کودک را نداشته باشند، بیمه کودک را به کشور بازمی گرداند.

 

 1. در صورتی که رسیدن چمدان ها با تاخیر باشد، هزینه تا سقفی مشخص پرداخت خواهد شد.

در صورتی که 12 ساعت از تحویل بار شخص بیمه شده بگذرد، و چمدان ها تحویل داده نشود البته به جز کشور ایران، هزینه ای تا سقف 250 یورو پرداخت خواهد شد.

 

 1. شخص بیمه شده می تواند وجهی را در اختیار بیمه قرار دهد تا در صورت نیاز بیمه برای وی حواله کند.

شخص بیمه شده می تواند مبلغی را به امانت در اختیار شرکت بیمه بدهد تا در صورت نیاز شرکت بیمه آن مبلغ را به کشور مقصد برای شخص بیمه شده حواله کند.

 

 

 

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزا با شماره 02166909670 تماس بگیرید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)