درباره ی هتل

رزرو هتل برای سفارت و ارائه واچر یکی از جمله مدارکی است که شما هنگام مصاحبه و یا تحویل مدارک در سفارت باید ارائه دهید.

واچر در واقع سندی است که نشان می دهد شما در شهر مقصد در یک بازه زمانی مشخص برای خود هتل رزرو کرده اید و در واقع محل اقامت شما مشخص است. هتل ها انواع مختلفی دارند که در آینده به شرح آن ها می پردازیم.

رزرو هتل برای سفارت

رزرو هتل برای سفارت باید دارای چه مشخصاتی باشد؟

در صورتی که قصد رزرو هتل برای سفارت را دارید باید هتل شما مشخصات زیر را دارا باشد:

 1. هتل رزرو شده باید حداقل دارای چهار ستاره باشد.
 2. مکان هتل نباید در حومه ی شهر باشد.

انواع هتل ها بر حسب نام:

 • متل:

می توان گفت یک هتل بین راهی است که لابی ندارد و متقاضیان می توانند به راحتی کلید اتاق خود را دریافت کنند و در آن به استراحت بپردازند.

 • هتل پانسیون:

درون شهر قرار دارد و سالن غذاخوری به اندازه اتاق ها در نظر گرقته شده است. در پانسیون قوانین خاصی برقرار است و راس ساعت خاصی باید همه برای صرف غذا در غذاخوری حاضر شوند.

هتل پانسوین کمترین امکانات یک اتاق را نیز ندارد و تنها هر اتاقی دارای یک حمام است.

 • هتل آپارتمان:

امکانات یک آپارتمان را دارد که شما می توانید به عنوان محل سکونت خود انتخاب کنید. تفاوت آن با آپارتمان اجاره ای این است که قرارداد ندارد و مسافران هرگاه که اراده کنند میتوانند با هتل تسویه کرده و هتل را ترک کنند.

 • ریزورت هتل:

این دسته از هتل ها دارای امکانات لوکسی هستند و اصولا در کنار چشمه ها، پیست اسکی ها و کنار ساحل و … ساخته می شوند. معمولا دارای فضای بزرگتری نسبت به هتل های دیگر هستند.

انواع هتل ها بر حسب ستاره:

 • هتل دو ستاره:

مخصوص کسانی است که نگران هزینه های اقامتشان هستند و قصد دارند در هتلی اقامت کنند که ضمن داشتن امکانات اولیه قیمت ارزانی نیز داشته باشد.

این دسته از هتل ها در کنار رستوران ها و جاذبه های گردشی ارزان قیمت ساخته می شوند. از بارز ترین امکانات این هتل ها تمیز بودن آن هاست.

 • هتل سه ستاره:

این هتل ها معمولا دارای لابی شیک تر و امکانات بهتری نسبت به هتل های دو ستاره هستند. در برخی از هتل های سه ستاره ناهار و شام نیز سرو میگردد اما هزینه آن به صورت جداگانه دریافت می گردد.

وجود استخر و یا سالن ورزشی از دیگر امکانات این هتل هاست که در برخی از آن ها وجود دارد.

 • هتل چهار ستاره:

این دسته از هتل ها بسیار شیک تر و رسمی تر از دیگر هتل ها هستند. فضای آن ها بزرگتر است و امکانات اتاق های آن ها بیشتر می باشد.

امکانات اتاق این هتل ها از نور تا مبلمان و نظافت باید در حد متوسط رو به بالا باشد. هنگام ورود به هتل یکی از کارکنان برای حمل چمدان و همراهی مسافر خواهد رفت.

کارکنان این دسته از هتل ها آموزش دیده هستند و هر ساعتی که مسافر درخواست کند برای نظافت اتاق خواهند رفت.

 • هتل پنج ستاره:

ردیف اول هتل های گفته شده را این دسته از هتل ها گرفته اند. این هتل ها دارای امکانات ویژه و اتاق های لوکس می باشند. اصولا در مرکز شهر قرار دارند و دسترسی آن ها به اماکن تفریحی بسیار مناسب است.

در اتاق های این هتل ها تلویزیون، تلفن، مینی بار، DVD و دیگر وسایل مورد نیاز قرار دارد. کارکنان این هتل آموزش دیده هستند و در جهت برطرف کردن نواقص و مرتب نمودن اتاق ها بسیار تلاش می کنند.

نکته ی حائز اهمیت این است که هتل مسافر تا زمانی رزرو می ماند که هتل مورد نظر برای این رزرو مشتری با پرداخت نقدی پیدا نکرده باشد. پس یا باید هتل را به مدت زمان مورد نیاز خریداری کنید و ریسک کنسلی و جریمه آن را قبول کنید که هزینه قابل توجهی است و یا اینکه به صورت رزرو هتل خود را نگه دارید.

انواع اتاق های هتل:

 1. اتاق یک تخته:

این اتاق سینگل نامیده می شود و تنها دارای یک تخت می باشد.

 1. اتاق دوتخته:

این اتاق یا دبل و یا تویین می باشد. اتاق دبل دارای یک تخت دو نفره به هم چسبیده می باشد و اتاق تویین دارای دو تخت تک نفره مجزا است.

 1. اتاق سه تخته:

این اتاق دارای سه تخت می باشد که یا دو تخت آن یا دبل و یا تویین هستند و یک تخت آن تک نفره می باشد.

 1. سوییت:

در سوییت ها یک بخش برای پذیرایی در نظر گرفته شده است که اصطلاحا اتاق نشیمن می گوییم و سپس اتاق خواب و آشپزخانه در این اتاق ها تعبیه شده است.

 1. آپارتمان:

این دسته از هتل ها دارای یک، دو و حتی سه اتاق می باشند. همچنین یک سالن نشیمن و آشپزخانه برای این دسته از هتل در نظر گرفته شده است.

 1. کانکتد روم:

مخصوص والدین و کودکان است. دو اتاق تو در تو که هر اتاق امکانات کامل و مجزایی نسبت به اتاق دیگر دارد.

 1. کابانا:

این اتاق در هتل هایی است که دارای ویوی ساحلی و یا استخر رو باز باشند. این اتاق در طبقه همکف است و در آن رو به استخر می باشد.

 1. فیستا سوییت:

این اتاق مخصوص هتل هایی می باشد که سالن عروسی دارند و در طبقات بالا اتاقی برای عروس و داماد آماده کرده اند.

چه هتلی باید رزرو کنیم؟

این که شما چه هتلی می خواهید رزرو کنید به شرایط و وضعیت اقتصادی و خانوادگی شما دارد. از نظر سفارت همانطور که گفتیم تنها هتل هایی با حداقل چهار ستاره قابل قبول هستند.

اگر قصد رزرو در بهترین منطقه و با کمترین هزینه و بهترین امکانات را دارید تنها کافیست تلفن را بردارید و با شماره 02122360894 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

فراموش نکنید هنگام رزرو هتل برای سفارت علاوه بر در نظر گرفتن شرایط اقتصادی خود باید استانداردهای سفارت را نیز در نظر بگیرید.

این را هم فراموش نکنید که در سفر تنها مکانی که مثل خانه خودتان خواهد بود هتل می باشد، پس برای راحتی خود و خانواده تان بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید و یا این کار را به ما بسپارید.

در فرآیند اخذ ویزا و رزرو هتل برای سفارت نکته ای که بسیار مهم است داشتن دانش، تخصص و تجربه است که ما هر سه گزینه را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و رزرو هتل با شماره 02122360894تماس بگیرید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)