وقت تجاری سفارت ایتالیا

بحث امروز ما، وقت تجاری سفارت ایتالیا است. در این مقاله ابتدا خواهیم دید که برای کار و تجارت در ایتالیا چه شرایطی باید داشته باشیم؛ سپس با روند گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا آشنا می شویم و در نهایت خواهیم دید که برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا به چه مدارکی نیاز خواهیم داشت.

وقت تجاری سفارت ایتالیا

شرایط لازم برای کار و تجارت در ایتالیا

ما به عنوان افرادی که به فکر گرفتن وقت تجاری  فوری سفارت ایتالیا هستیم؛ لازم است بدانیم که برای کار و تجارت در ایتالیا ابتدا باید شرایط معینی را فراهم کنیم. از آنجایی که کشور ایتالیا در اتحادیه اروپا قرار دارد؛ قوانین حاکم بر شرایط کاری و تجاری ایتالیا همان قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا است. براساس قوانین اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زمانی می توانند در یکی از کشورهای عضو اتحادیه مشغول به کار شوند که توسط یک کارفرمای ساکن در اتحادیه استخدام شوند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم؛ طبق قوانین اتحادیه اروپا وقتی یک کارفرمای ایتالیایی بخواهد یک نیروی انسانی جدید استخدام نماید؛ ابتدا باید ثابت کند که بنگاه اقتصادی وی به سوددهی رسیده است و شرایط مالی لازم برای استخدام نیروی جدید را دارد؛ سپس برای استخدام نیروی موردنظر باید به مدت سه ماه در سرتاسر کشور ایتالیا آگهی دهد و چنانچه فردی با شرایط مندرج در آگهی پیدا شود؛ کارفرما ملزم به استخدام این شخص است؛ اما اگر چنین نشد حالا کارفرما برای استخدام نیروی مدنظر می بایست به مدت سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی استخدام بدهد؛ در این مدت اگر یک شخص مقیم اتحادیه با شرایط موردنظر پیدا شد؛ کارفرما باید وی را استخدام کند اما اگر در نهایت هیچ فردی یافت نشد؛ کارفرما با کسب اجازه می تواند برای ما به عنوان یک فرد خارج از اتحادیه اروپا دعوتنامه کاری ارسال کند.

پس طبقه آنچه گفته شد شرط اصلی کار و تجارت در ایتالیا دریافت دعوتنامه کاری از طرف یک کارفرمای مقیم ایتالیا است. ما بعد از دریافت دعوتنامه کاری می توانیم برای گرفتن ویزای ایتالیا اقدام کنیم. جهت اخذ ویزای کاری و تجاری ایتالیا ابتدا باید وقت تجاری سفارت ایتالیا را رزرو کنیم. در بخش بعدی مقاله خواهیم دید که برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا باید چه مراحلی را طی کنیم.

 

پروسه گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا

کار و تجارت در ایتالیا، راهی برای مهاجرت به این کشور نسبتاً توسعه یافته اروپایی است. در حقیقت از دیرباز کار و زندگی در کشورهای پیشرفته اروپایی، رویای خیل عظیمی از مردم کشورهای آسیایی و جهان سوم بوده است. تجارت در ایتالیا و در نتیجه وقت تجاری سفارت ایتالیا در کشور عزیز ما نیز طرفداران زیادی داشته و دارد زیرا از نظر فرهنگی مردم ایتالیا با مردم ما دارای نقاط اشتراک زیادی هستند و از طرف دیگر کشور ایتالیا در غرب اروپا و نزدیک آسیا قرار گرفته است. به هر حال صرفنظر از اینکه به چه دلیلی خواهان مهاجرت کاری به ایتالیا شده ایم ابتدا باید برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا اقدام کنیم.

سفارت ایتالیا در بحث تعیین وقت برای متقاضیان بسیار سخت و خشک عمل می کند و تنها به صورت آنلاین به متقاضیان وقت تجاری سفارت ایتالیا، وقت می دهد. در واقع امکان ندارد که سفارت ایتالیا به صورت حضوری به متقاضیان وقت بدهد. پس برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا باید از طریق پایگاه الکترونیکی این سفارت اقدام کنیم. پس قدم اول، ثبت نام در پرتال رسمی سفارت ایتالیا و تکمیل فرم مربوط به وقت تجاری سفارت ایتالیا است. پس از ارسال فرم مربوطه می بایست با بررسی جدول وقت های آزاد سفارت ایتالیا، یک وقت مناسب با زمان پرواز خود را انتخاب کنیم. اگر سفارت با وقت انتخاب شده توسط ما موافق باشد؛ یک تاییدیه برای ما ارسال خواهد کرد. فقط لازم است بدانیم که سفارت ایتالیا برای باز کردن وقت های آزاد برنامه مشخص و از پیش اعلام شده ای ندارد و کاملاً به صورت تصادفی اقدام به باز کردن وقت ها می کند؛ پس برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا مدام باید گوش به خبر باشیم تا به محض باز شدن وقت ها برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا دست به کار بشویم؛ همچنین برای تمام همراهانمان نیز باید به صورت مجزا وقت رزرو کنیم؛ البته فرم مربوط به رزرو وقت تجاری سفارت ایتالیا را نیز برای همه همراهانمان باید جداگانه پر کرده باشیم.

در تاریخ انتخاب شده، حضور فیزیکی ما و تمام همرهانمان به غیر از کودکان زیر ۱۲ سال در سفارت ایتالیا الزامی است. در سفارت باید با هوشیاری و صداقت به مصاحبه بپردازیم؛ امور مربوط به انگشت نگاری را انجام دهیم؛ مدارک موردنیاز برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا را تحویل دهیم و در نهایت منتظر پاسخ سفارت مبنی بر تایید یا عدم تایید درخواستمان بمانیم. اما اگر می خواهید بدانید که برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا به چه مدارکی نیاز داریم باید بخش پایانی مقاله را نیز مطالعه کنید.

 

مدارک لازم برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا

همانطور که گفتیم در روز مصاحبه می بایست یک سری سند و مدرک نیز به سفارت ایتالیا ارائه دهیم. در واقع اگر مصاحبه ما به خوبی انجام شود اما اسناد و مدارک ما برای اخذ ویزای ایتالیا کامل نباشند؛ سفارت از صدور ویزا برای ما خودداری خواهد کرد؛ پس بخشی از تایید خواسته ما مبنی بر اخذ ویزای تجاری ایتالیا در گروی کامل بودن مدارکی است که به سفارت تحویل می دهیم. در بین اسنادی که سفارت از ما درخواست خواهد کرد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اصل و ترجمه ایتالیایی یا انگلیسی مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • فرم درخواست ویزای تجاری ایتالیا
 • دو قطعه عکس سه در چهار
 • گذرنامه معتبر (گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد)
 • دعوتنامه کاری از طرف شرکت ایتالیایی که ما را استخدام کرده است.
 • هزینه صدور ویزای تجاری ایتالیا (هزینه دریافت ویزای ایتالیا به ازای هر نفر شصت یورو است که به صورت نقدی و به واحد یورو در روز مصاحبه باید پرداخت شود؛ بنابراین در روز مصاحبه حتماً باید یورو به همراه داشته باشیم.)
 • معرفی نامه از شرکت ایرانی که در استخدام آن هستیم و قرار است از طرف این شرکت به شرکت مقصد واقع در ایتالیا منتقل شویم.
 • اصل و ترجمه ایتالیایی یا انگلیسی اسنادی که نشان دهند شرکت مبدا ایرانی واقعی و در حال فعالیت است.
 • اسنادی که نشان دهند شرکت مبدا ایرانی با شرکت مقصد ایتالیایی تعاملات تجاری دارد.
 • اگر در استخدام هیچ شرکت ایرانی نیستیم می بایست اسنادی ارائه دهیم که توان مالی ما را اثبات می کنند.
 • بیمه نامه مسافرتی که حداقل سی هزار یورو از هزینه های پزشکی اورژانسی ما در تمام مدت اقامتمان در ایتالیا را تقبل کند.
 • رسید رزرو بلیط هواپیما

اگر هیچگونه نقصی در پرونده ما وجود نداشته باشد؛ با ارائه کامل مدارک مذکور و سایر مدارک احتمالی که سفارت درخواست خواهد کرد؛ موفق به اخذ ویزای تجاری ایتالیا خواهیم شد. با دریافت ویزای تجاری ایتالیا می توانیم به صورت کاملاً قانونی در خاک این کشور به امور تجاری بپردازیم و از مزایای تجارت در کشور پیشرفته ایتالیا بهره ببریم.

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره 02122360896 تماس بگیرید .

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)