وقت سفارت اتریش

اگر مایلید که اطلاعاتی در مورد نحوه گرفتن وقت سفارت اتریش و روند اخذ ویزای اتریش کسب کنید با ما همراه شوید زیرا ما می خواهیم در این مقاله به بحث گرفتن وقت سفارت اتریش بپردازیم.وقت سفارت اتریش، بحثی نسبتاً داغ و پرطرفدار در بین مردم کشورهای آسیایی است زیرا اتریش یکی از کشورهای ثروتمند و پیشرفته اروپایی است که مردم این کشور از استانداردهای بالای زندگی برخوردار هستند؛ پس کاملاً طبیعی است که زندگی در چنین کشوری، رویای مردم و به خصوص جوانان کشورهای کمتر توسعه یافته باشد.

از طرف دیگر کشور اتریش دارای جذابیت های گردشگری طبیعی و مصنوعی بیشماری است؛ به گونه ای که هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا برای دیدن این همه زیبایی به اتریش سفر می کنند. جذب گردشگر به اتریش در حدی است که صنعت توریسم به یکی از پر رونق ترین صنایع این کشور تبدیل شده است. پس با توجه به این نکات اصلاً جای تعجب ندارد که ویزای اتریش و وقت سفارت اتریش طرفداران زیادی داشته باشد. البته افرادی که مایل به گرفتن وقت سفارت اتریش و بالطبع اخذ ویزای اتریش هستند؛ می بایست طبق قوانین سفارت اتریش اقدام کنند.

وقت سفارت اتریش فوری

بر اساس قوانین سفارت اتریش، متقاضیان وقت سفارت اتریش اول باید ببینند که به چه نوع ویزایی و با چه مدت اعتبار نیاز دارند چون روند رزرو وقت سفارت اتریش بسته به مدت اعتبار ویزای موردنظر متفاوت است. پس قدم اول برای گرفتن وقت سفارت اتریش، تعیین نوع ویزای موردنیاز است.

 

انواع ویزای شینگن اتریش

سفارت اتریش برای متقاضیان ویزای اتریش، ویزاهایی متنوع صادر می کند. ویزاهای کشور اتریش برحسب قوانین حاکم بر منطقه شنگن به چهار گروه کلی تقسیم می شوند که آشنایی با شرایط این ویزاها لازمه گرفتن وقت سفارت اتریش است.

 • نوعی از ویزای کشور اتریش تحت عنوان ویزای عبوری عرضه می شود که در واقع فقط مجوزی برای ورود به اتریش و تغییر مسیر پرواز از فرودگاه اتریش به کشور دیگری است یعنی این ویزا مجوز اقامت در اتریش نیست. اعتبار ویزای عبوری اتریش طی هر دوره شش ماهه، نود روز است.
 • نوع دوم ویزای اتریش با نام ویزای ترانزیت صادر می شود که مانند ویزای عبوری مجوز اقامت نیست و فقط به فرد این امکان را می دهد که وارد اتریش شود و از راه زمینی به کشور دیگری سفر کند. مدت اعتبار ویزای ترانزیت هم در یک بازه زمانی شش ماهه، نود روز است.
 • یکی دیگر از ویزاهای اتریش، با نام ویزای توریستی شناخته می شود که به شخص اجازه می دهد حداکثر نود روز در خاک اتریش اقامت داشته باشد. شایان ذکر است که ویزای توریستی اتریش به صورت هم سینگل و هم مالتیپل قابل دریافت است و از طرفداران زیادی برخوردار هست.
 • اما ویزای بلندمدت اتریش تحت عنوان ویزای ملی اتریش صادر می شود که خود دارای زیرگروه های مختلفی مانند ویزای تحصیلی اتریش است.
 • ویزای ملی اتریش به افرادی تعلق می گیرد که لازم است مدت زمان طولانی در اتریش سکونت داشته باشند. لازم به ذکر است که ویزاهای عبوری، ترانزیت، توریستی و ملی اتریش را به ترتیب ویزاهای شنگن نوع A، B، C و D نیز می نامند.

چگونه وقت سفارت اتریش را بگیریم ؟

پس همانطور که گفتیم برای گرفتن وقت سفارت اتریش شخص ابتدا باید ببیند که به کدامیک از انواع ویزاهای اتریش نیاز دارد و سپس برای گرفتن وقت سفارت اتریش اقدام کند. اگر مدت اعتبار ویزای موردنظر فرد کمتر از شش ماه باشد؛ شخص برای گرفتن وقت سفارت اتریش باید درخواست خود مبنی بر رزرو وقت سفارت اتریش را از طریق ایمیل سفارت به سفارت اطلاع دهد. سفارت بعد از دریافت ایمیل به شخص وقت می دهد و تاریخ موردنظر را به شخص اعلام می کند. اما چنانچه مدت اعتبار ویزای موردنیاز فرد بیش از شش ماه باشد؛ فرد ابتدا باید در سایت صدور ویزای اتریش ثبت نام کند و پس از تکمیل اینترنتی فرم های  اداری، درخواست خود برای رزرو وقت سفارت اتریش را عنوان کند. اگر سفارت با درخواست شخص موافقت نماید؛ تاییدیه ای برای وی ارسال خواهد کرد. لازم به ذکر است که شخص برای گرفتن وقت سفارت اتریش و اخذ ویزای اتریش بهتر است که حدوداً سه ماه تا ۱۴ روز قبل از تاریخ سفر خود اقدام کند؛ ضمناً گرفتن وقت سفارت اتریش برای تمام همراهان به صورت جداگانه الزامی است؛ حتی برای کودکان نیز باید به صورت مجزا وقت رزرو کرد.

 

انگشتنگاری سفارت اتریش

بعد از رزرو وقت سفارت اتریش، شخص می بایست در زمان موردنظر به سفارت مراجعه کند و به انجام مصاحبه و انگشت نگاری بپردازد. مراجعه حضوری تمام همراهان حتی افراد زیر ۱۲ سال الزامی است. سفارت اتریش با توجه به ویزای درخواست شده از شخص مدارک و اسنادی را نیز طلب خواهد کرد که از بین مدارک احتمالی مورد نیاز می توانیم به فرم درخواست ویزای اتریش، مدارک شناسایی، پاسپورت (تاریخ صدور پاسپورت نباید بیش از ده سال باشد و مدت اعتبار آن باید حداقل سه ماه بیشتر از مدت اعتبار ویزای درخواست شده باشد)، ویزاهای شنگن قبلی که فرد اخذ کرده است؛ دو قطعه عکس پرسنلی که به تازگی گرفته شده باشند؛ گواهی شغلی، اسناد مالکیتی که نشان دهنده انگیزه مالی فرد برای ترک اتریش باشند؛ پرینت گردش حساب بانکی که گواه بر توانایی مالی فرد برای تامین هزینه های سفر باشد؛ رسید رزرو هتل و بلیط رفت هواپیما، دعوتنامه (الزامی نیست)، رضایتنامه (مختص متقاضیانی است که به سن قانونی نرسیده اند) و… نام ببریم. لازم به ذکر است که تمام مدارکی که به سفارت اتریش تحویل داده می شوند باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند.

 

نکات مهم در هنگام مراجعه به سفارت

یکی دیگر از نکاتی که متقاضیان ویزای شنگن اتریش باید مدنظر داشته باشند؛ این است که هنگام مراجعه به سفارت حتماً پول نقد به واحد یورو به همراه داشته باشند زیرا سفارت اتریش، هزینه صدور ویزای اتریش را به صورت نقدی و به واحد یورو دریافت می کند. هزینه صدور ویزای اتریش برای متقاضیان بزرگسال 85 یورو و برای متقاضیان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو است. ضمناً ویزای اتریش برای کودکان کمتر از ۶ سال به صورت رایگان صادر می گردد.

ویژگی های ویزای شینگن اتریش

در پایان اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که ویزای شنگن اتریش، شما را به مرزهای کشور اتریش می رساند اما ضامن ورود شما به خاک اتریش نیست زیرا در مرزهای اتریش بار دیگر مدارک شما مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه تخلفی از شما سر زده باشد از ورود شما به داخل کشور اتریش جلوگیری می شود؛ به همین دلیل اکیداً توصیه می شود که از ارائه مدارک جعلی به سفارت اتریش پرهیز کنید. اما با دریافت صحیح ویزای اتریش جای نگرانی نیست و می توانید با خیال راحت به اتریش سفر کنید و از زیبایی های این کشور مرفه اروپایی لذت ببرید. ضمناً با دریافت ویزای شنگن اتریش، علاوه بر سفر به کشور اتریش می توانید به سایر کشورهای حاضر در منطقه شنگن مانند آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، سوئد، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، نروژ، دانمارک، پرتغال، جمهوری چک، یونان، فنلاند، مجارستان، اسلوونی، لتونی، لیتوان، مالت و ایسلند نیز سفر کنید.

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره 02122360896 تماس بگیرید .

درباره admin

1 پاسخ به وقت سفارت اتریش ، آموزش اخذ وقت + لیست مدارک مورد نیاز
 1. سلام
  تبریک می گم
  تو این زمینه بهترین هستین

  سایتتون هم زیباست


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)