وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا را می توان از سفارت این کشور که در ایران نیز یکی از شعباتش دایر می باشد، می توان گرفت. کشور اسپانیا به عنوان کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا در جنوب غربی این قاره قرار دارد.اسپانیا که در شبه جزیره ی ایری قرار دارد طویل ترین مرز یکپارچه اروپا را با کشور پرتغال دارد.

این کشور که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و همه ساله مردم زیادی را به سمت خود جذب می کند، عضو معاهده ی شینگن نیز می باشد.برای ورود به این کشور شما می توانید از طریق ویزاهایی که در ادامه خواهیم گفت اقدام نمایید.

وقت سفارت اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

 1. ویزای توریستی اسپانیا

این ویزا به شما این امکان را می دهد تا با توجه به هدفتان از مسافرت در این کشور لذت ببرید. شما می توانید با دریافت ویزای توریستی یک بار ورود،دوبار ورود و یا مولتی اقدام به گردش در این کشور نمایید.

همان گونه که می دانید اخذ این ویزا نیز شرایطی دارد که شما باید دارای آن شرایط باشید.شما با ویزای یکبار ورود تنها حق یک بار ورود به این کشور را دارید و قبل از پایان اعتبار ویزا باید این کشور را ترک کنید. ویزای شینگن اسپانیا دو بار ورود نیز تنها حق دو بار ورود شما به خاک این کشور را صادر می کند.شما با ویزای مولتی تا پنج سال اجازه خواهید داشت به دلخواه خود به این کشور سفر کنید.

 1. ویزای تجاری یا ویزای کاری اسپانیا

این ویزا زمانی صادر می شود که شما کارآفرین، سرمایه گذار، ارائه دهنده هنر باشید و یا اینکه از طرف کارفرمایی معتبر پیشنهاد شغلی داشته باشید.

 1. ویزای ترانزیت فرودگاهی اسپانیا

زمانی که شما قصد سفر به کشوری را دارید که در حوزه شینگن نیست ممکن است نیاز باشد در اسپانیا فرود بیاید و شما خط پرواز خود را تغییر دهید.در این حالت شما می توانید از این ویزا استفاده کنید. این ویزا به شما اجازه می دهد که حداکثر به مدت پنج روز در خاک این کشور بمانید.

 1. ویزای ترانزیت دریایی اسپانیا

این ویزا نیزا مانند ویزای ترانزیت هواپیمایی م یباید با این تفاوت که تنها زمان سفر با کشتی به شما اجازه ی اخذ این ویزا را می دهد.

 1. ویزای اعضای خانواده برای شهروندان اروپا

در صورتی که پدر، مادر، فرزند و یا همسر شما در این کشور به شهروندی شناخته شده باشد، میتواند با ارسال دعوتنامه مراحل اخذ ویزا را برای شما سهولت بخشد.

مراحل دریافت وقت سفارت اسپانیا:

ابتدای امر باید ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما باید با توجه به هدف و شرایط خود ویزای مورد نظر را انتخاب کنید سپس با تکمیل مدارک مورد نظر به سفارت این کشور مراجعه کنید.یکی از مزایای اخذ ویزا از این کشور وجود سفارتخانه ی این کشور در ایران می باشد که باعث سهولت در روند اخذ ویزای این کشور می شود.

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزای اسپانیا چیست؟

 • کانفرم وقت سفارت اسپانیا

جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا میتوان از دو روش اقدام کرد، یا میتوان به کارگزاری مطمئن مراجعه کرد و با استفاده از تجارب آن ها در این امر به راحتی اقدام به دریافت وقت سفارت اسپانیا و گذراندن باقی مراحل نمود و یا این که به صورت فردی اقدام به دریافت وقت سفارت نمود.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا

شما باید فرم درخواست ویزا را دریافت و تکمیل نمایید. باید توجه داشته باشید که اگر کوچکترین اشتباهی در ورود اطلاعات داشته باشید سفارت به بررسی پرونده شما خاتمه می دهد.

 • سه قطعه عکس

عکس با زمینه ی سفید که در قطعات 4.5 * 3.5 تهیه شده باشد. باید متعلق به شش ماه گذشته باشد و صورت و گوش های شما 80 درصد عکس را پوشانده باشد.

 • گواهی اشتغال به کار

با توجه به شغل شما ارائه ی یک گواهی مبنی بر این که شما دارای شغل می باشید الزامی است. این گواهی بر اساس شغل شما می تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال اگر شما پزشک می باشید کافیست پروانه پزشکی خود را ارئه دهید و اگر کارمند می باشید یک گواهی اشتغال به کار کفایت می کند.

البته لازم به ذکر است که باید لیست سابقه بیمه خود را نیز در پرونده تان قرار دهید.

 • بیمه مسافرتی

این بیمه باید بتواند هزینه ی درمان و اتفاقات غیر مترقبه ی شما را به مبلغ 30هزار یورو ساپورت کند.

 • واچر هتل

در برخی موارد سفارت رسید رزرو هتل را نیز ممکن است از شما درخواست کند. شما باید برای تمام مدتی که قصد اقامت در آن کشور را دارید هتل رزرو کرده باشید.

 • گردش حساب بانکی

شما باید فیش حقوقی و یا گردش حساب بانکی خود را طی شش ماه گذشته ارائه دهید.

نکته ای که حائز اهمیت است، ترجمه ی تمامی مدارک به زبان انگلیسی رسمی می باشد.

باید دقت داشته باشید که در زمان مراجعه به سفارت جهت ارائه مدارک و اخذ ویزا باید تمامی مدارک را به صورت کامل و ترجمه شده ارائه کنید. تمامی هزینه ها نیز به صورت نقدی و به یورو از شما دریافت می شود.

پس از ارائه مدارک، بررسی مدارک شما 21 روز به طول می انجامد و پس از آن موافقت و یا عدم موافقت با گرفتن ویزای شما ابلاغ می شود.

لطفا حداقل شش تا هشت ماه از مراجعه به سفارت های دیگر در صورت رد شدن پرونده ی خود صرف نظر کنید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

پس از مشخص شدن نوع ویزای خود کافیست تا روز و تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کرده به ما ابلاغ کنید تا برای رزرو وقت سفارت فوری اسپانیا شما اقدام کنیم.نکته ی مهم این است که با در نظر گرفتن زمان برای ترجمه ی مدارک خود اقدام به تعیین وقت سفارت کنید.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران کجاست؟

خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم.

این آدرس جدید است و از سوی سفارت اسپانیا  اعلام گردیده است. سفارت اسپانیا از خیابان دروس به این آدرس منتقل شده است، برای وقت سفارت اسپانیا باید به این مکان مراجعه کنید.

شماره تماس سفارت اسپانیا

02126253139

02126253138

02126253137

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره های 8-02122369894 تماس بگیرید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)