وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا :در این مقاله قصد داریم در مورد وقت سفارت ایتالیا صحبت کنیم؛ پس اگر مایلید اطلاعاتی در مورد نحوه گرفتن وقت سفارت فوری ایتالیا کسب کنید؛ با ما همراه شوید.ایتالیا یکی از کشورهای پیشرفته و نسبتاً پرجمعیت اروپا و جهان است که جاذبه های توریستی، اقتصادی و علمی این کشور بر کسی پوشیده نیست. جذابیت های این کشور زیبای اروپایی باعث شده اند که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به ایتالیا سفر کنند؛ افرادی که برای سفر به ایتالیا ملزم به رعایت قوانین دولت رسمی ایتالیا هستند.

وقت سفارت ایتالیا

طبق قوانین دولت ایتالیا، شهروندان ایرانی برای ورود به ایتالیا ملزم به اخذ ویزای ایتالیا هستند و از آنجایی که ایتالیا در حوزه شنگن قرار دارد؛ افراد می بایست ویزای شنگن ایتالیا را دریافت کنند. اتباع ایرانی برای دریافت ویزای شنگن ایتالیا می توانند از طریق سفارت ایتالیا واقع در ایران یا در سایر کشورهای دنیا اقدام کنند. صرفنظر از اینکه فرد برای اخذ ویزای ایتالیا، کدامیک از سفارت های این کشور را انتخاب می کند؛ ابتدا باید برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا فوری

۱ – اسکن گذرنامه مسافر

۲- شماره موبایل مسافر

۳ – دعوتنامه تجاری در صورت نیاز به ویزای تجاری

 

فرآیند گرفتن وقت سفارت ایتالیا

فرآیند گرفتن وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین انجام می شود؛ دقت داشته باشید که سفارت ایتالیا تحت هیچ عنوانی به مراجعه کنندگان به صورت حضوری وقت نمی دهد. پس برای رزرو وقت سفارت ایتالیا، فرد باید به سایت رسمی سفارت ایتالیا مراجعه و در بخش اخذ ویزای شنگن ایتالیا ثبت نام کند. در حین ثبت نام فرد می بایست به سوالاتی در مورد خود و انگیزه اش برای سفر به ایتالیا پاسخ دهد؛ بروز هر نوع اشتباهی عمدی یا سهوی در پاسخ به این سوالات مانند ثبت اشتباه شماره شناسنامه باعث می شود که سفارت از دادن وقت به شخص خودداری کند زیرا سفارت ایتالیا در برخورد با متقاضیان وقت سفارت ایتالیا بسیار سختگیر است. پس از ثبت اطلاعات لازم، شخص می بایست به جدول وقت های آزاد سفارت مراجعه کند و مناسبترین وقت آزاد را رزرو کند. اما از آنجایی که سفارت ایتالیا به صورت کاملاً تصادفی اقدام به باز کردن وقت می کند و برای انجام این امر برنامه معینی ندارد شاید بهتر باشد که افراد گرفتن وقت سفارت ایتالیا را به کارشناسان خبره در این زمینه بسپارند تا از بروز هرگونه اشتباهی بپرهیزند و موفق به رزرو وقت سفارت ایتالیا بشوند.

نکته دیگری که متقاضی وقت سفارت ایتالیا باید به آن توجه کند؛ این است که حتماً اقدام به رزرو وقتی کند که متناسب با نوع ویزای موردنیاز وی هست. به عنوان مثال اگر شخص مایل به اخذ ویزای توریستی ایتالیا است می بایست برای رزرو وقت توریستی سفارت ایتالیا اقدام کند؛ لازم به ذکر است که متقاضی رزرو وقت توریستی سفارت ایتالیا باید دارای دعوتنامه توریستی یا واچر رسمی هتل و بلیط هواپیما باشد. اما اگر شخص خواهان اخذ ویزای تجاری ایتالیا است باید برای گرفتن وقت تجاری سفارت ایتالیا اقدام کند که البته این فرد حتماً باید دعوتنامه تجاری معتبر داشته باشد. بنابراین شخص برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا حتماً باید وقتی مناسب با نوع ویزای موردنیاز خود را رزرو کند؛ در غیر این صورت درخواست وی ریجکت خواهد شد.

 

رزرو وقت سفارت ارزان ایتالیا

بعد از رزرو وقت سفارت ایتالیا، شخص باید سر موعد مقرر به سفارت ایتالیا مراجعه کند. سفارت ایتالیا از متقاضیان ویزا، مصاحبه به عمل می آورد. شخص در پاسخگویی به سوالات افسر سفارت می بایست با حوصله و صداقت برخورد کند و بتواند اثبات کند که برای سفر به ایتالیا و همچنین برای بازگشت به کشور محل اقامت خود از انگیزه کافی برخوردار است. افسر سفارت ممکن است که یک سوال را دو مرتبه بپرسد؛ فرد باید مجدداً با حوصله به سوال تکراری پاسخ دهد و مواظب باشد که پاسخ وی با جوابی که مرتبه اول داده است در تناقض نباشد.

علاوه بر مصاحبه، در سفارت ایتالیا از افراد انگشت نگاری نیز می شود که البته متقاضیان زیر ۱۲ سال هم از مصاحبه و هم از انگشت نگاری معاف هستند. شخص ضمن انجام مصاحبه و انگشت نگاری می بایست مدارک لازم برای اخذ ویزای ایتالیا اعم از مدارک شناسایی، پاسپورت معتبر، عکس پرسنلی، گواهی تمکن مالی، گواهی شغلی، پرینت گردش حساب بانکی در چند ماه اخیر، دعوتنامه، اسناد مالکیت، واچر رسمی هتل، رسید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و… را نیز به سفارت تحویل دهد.

حالا که با روند گرفتن وقت سفارت ایتالیا آشنا شدیم؛ شاید بد نباشد که در ادامه نگاهی هم به انواع ویزای ایتالیا بیندازیم زیرا همانطور که گفتیم هماهنگی بین وقت رزرو شده با نوع ویزای موردنیاز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

انواع ویزای ایتالیا

همانطور که گفتیم یکی از فاکتورهای مهم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا، آشنایی با انواع ویزای ایتالیا و رزرو وقت مربوط به همان نوع ویزا است. از آنجایی که ایتالیا در منطقه شنگن قرار دارد؛ افراد برای سفر به ایتالیا می بایست ویزای شنگن ایتالیا را دریافت کنند. ویزای شنگن ایتالیا در چهار نوع مختلف صادر می شود که با نام های ویزای شنگن ایتالیا نوع A یا ویزای عبوری، ویزای شنگن ایتالیا نوع B یا ویزای ترانزیت، ویزای شنگن ایتالیا نوع C یا ویزای توریستی و ویزای شنگن ایتالیا نوع D یا ویزای ملی ایتالیا شناخته می شوند.

ویزای ترانزیت ایتالیا

ویزاهای عبوری، ترانزیت و توریستی ایتالیا، ویزاهایی کوتاه مدت هستند که مدت اعتبار آنها در طی شش ماه متوالی بیش از سه ماه نخواهد بود. البته کاربرد این ویزاهای کوتاه مدت با هم متفاوت است و متقاضی وقت سفارت ایتالیا باید مراقب باشد که نوع ویزا را به درستی انتخاب کند. اگر فرد ویزای عبوری را انتخاب کند؛ فقط می تواند به ایتالیا سفر کند و بدون خارج شدن از فرودگاه به کشور دیگری خارج از منطقه شنگن برود اما اگر شخص برای اخذ ویزای ترانزیت درخواست دهد به موجب این ویزا می تواند به ایتالیا سفر کند و از راه زمینی از ایتالیا به کشوری خارج از حوزه شنگن برود یعنی در هر حال شخص اجازه اقامت در خاک ایتالیا را نخواهد داشت.

اما اگر لازم است که شخص نهایتاً نود روز در خاک ایتالیا اقامت داشته باشد می بایست برای گرفتن وقت توریستی سفارت ایتالیا اقدام کند. ولی چنانچه قرار است که شخص برای مدتی بسیار طولانیتر در ایتالیا اقامت داشته باشد باید برای گرفتن ویزای ملی این کشور درخواست دهد.

 

آدرس سفارت ایتالیا

تهران-خیابان نلسون ماندلا (بولوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.

کارگزاری: ولنجک مرکز خرید گالریا

شماره های تماس سفارت ایتالیا

دفتر روادید: ۸۸۱۹۰۱۶۰ ۰۲۱
دفتر امور کنسولی: ۸۸۷۸۳۴۹۸ ۰۲۱
دفتر امور دانشجویی: ۸۸۷۹۹۸۸۵ ۰۲۱

 

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره۰۲۱22360896  تماس بگیرید .

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)