وقت سفارت بلژیک

منظور از وقت سفارت بلژیک چیست؟ روند اخذ وقت  فوری و ارزان سفارت بلژیک چگونه است؟ برای گرفتن وقت سفارت بلژیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟ آیا نوع ویزای درخواستی تاثیری بر فرآیند گرفتن وقت سفارت بلژیک دارد؟امروز می خواهیم به سوالات مطرح شده در بالا پاسخ دهیم؛ بنابراین اگر شما هم به بحث ویزای بلژیک و وقت سفارت بلژیک علاقه دارید می توانید با ما همراه شوید. در این مقاله ابتدا خواهیم دید که منظور از وقت سفارت بلژیک چیست؛ سپس با روند رزرو وقت سفارت بلژیک آشنا می شویم و در نهایت اطلاعاتی در مورد برخی از ویزاهای کشور بلژیک کسب خواهیم کرد.

وقت فوری سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک چیست؟

کشور بلژیک یکی از اعضای پیمان شنگن است؛ بنابراین مردم کشورهای خارج از این اتحادیه از جمله ایرانی ها برای سفر به بلژیک ملزم به اخذ ویزای شنگن بلژیک هستند که برای دریافت این ویزا می بایست به سفارت بلژیک مراجعه کرد. سفارت بلژیک تنها افرادی را پذیرش می کند که از قبل با سفارت هماهنگ کرده اند در یک تاریخ و ساعت معین به سفارت مراجعه خواهند کرد که به این هماهنگی، گرفتن وقت سفارت بلژیک گفته می شود. در واقع ما برای اخذ ویزای بلژیک ابتدا باید از سفارت بلژیک، وقتی برای مراجعه بگیریم یا در اصطلاح همان وقت سفارت بلژیک را گرفته باشیم.

رزرو وقت سفارت بلژیک، پروسه معینی دارد که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

 

چگونه وقت سفارت بلژیک را رزرو کنیم؟

پروسه گرفتن وقت سفارت بلژیک کاملاً اینترنتی است و معمولاً توصیه می شود که افراد برای گرفتن وقت سفارت بلژیک بهتر است که حداکثر سه ماه و حداقل سه هفته پیش از موعد سفر خود اقدام کنند. به هر حال روند رزرو وقت سفارت بلژیک بدین نحو است که ابتدا باید اقدام به ساخت یک حساب کاربری در سایت بلژیک  کرد؛ سپس فرم درخواست ویزای بلژیک را تکمیل نمود. پس از تکمیل و سابمیت فرم درخواست ویزای بلژیک، یک شناسه اینترنتی به فرد داده می شود که پس از دریافت این شناسه، شخص قادر به اعمال هیچ نوع تغییری در اطلاعات و درخواست خود نخواهد بود.

در مرحله بعد شخص باید به سایت سفارت مراجعه کند که برای ورود به این سایت می بایست از شماره اینترنتی اخذ شده در مرحله قبل استفاده نماید. در این سایت، لیستی از وقت های آزاد سفارت بلژیک نمایش داده می شود که شخص با توجه به تاریخ سفر خود باید مناسب ترین وقت ممکن را انتخاب کند. پس از تایید وقت انتخاب شده از طرف سفارت، شخص می بایست در تاریخ مقرر به سفارت بلژیک مراجعه و اقدام به انجام مصاحبه و امور انگشت نگاری کند؛ چنانچه شخص در وقت تعیین شده به سفارت بلژیک مراجعه نکند تا سه ماه آینده از رزرو وقت سفارت بلژیک محروم خواهد شد.

ضمناً شخص موقع مراجعه به سفارت باید مدارک لازم برای اخذ ویزای بلژیک را نیز تحویل دهد که این مدارک بسته به نوع ویزای تقاضا شده متفاوت هستند. در ادامه اطلاعاتی در مورد تعدادی از ویزاهای کشور بلژیک ارائه می دهیم.

 

انواع ویزای بلژیک

کشور بلژیک در یکی از مناطق صنعتی مهم دنیا یعنی در بین کشورهای آلمان، فرانسه، هلند و لوکزامبورگ قرار دارد و از این رو از جایگاه و ثبات اقتصادی نسبتاً مطلوبی برخوردار است. از طرف دیگر طبق قوانین بلژیک، معافیت ها و تخفیفات مالیاتی متعددی شامل حال افراد می شود. شرایط اقتصادی مطلوب و معافیت های مالیاتی رایج در بلژیک باعث شده که ویزای کاری این کشور طرفداران زیادی پیدا کند. اما اخذ ویزای کاری بلژیک، امر چندان راحتی هم نیست. تنها افرادی موفق به دریافت ویزای کاری بلژیک می شوند که از طرف یک کارفرمای مقیم بلژیک، دعوت نامه کاری دریافت کرده باشند.

البته کارفرما هم زمانی می تواند برای شخص خارجی دعوتنامه بفرستد که ابتدا به مدت سه ماه در بلژیک و بعد هم به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا برای استخدام نیروی موردنیاز خود آگهی دهد و اگر طی این مدت شخص موردنظر را نیافت می تواند برای فرد خارج از اتحادیه اروپا دعوتنامه کاری ارسال کند. در واقع سفارت بلژیک از متقاضیان ویزای کاری بلژیک حتماً دعوتنامه کاری طلب خواهد کرد.

اما اگر فرد دعوتنامه نداشته باشد می تواند ابتدا اقدام به اخذ ویزای جست و جوی کار در بلژیک کند که اعتبار این ویزا شش ماه است؛ یعنی دارندگان این ویزا می توانند وارد بلژیک شده و به مدت شش ماه دنبال کار بگردند؛ اگر در این مدت موفق به پیدا کردن شغل شدند می توانند برای اخذ ویزای کاری بلژیک اقدام کنند؛ در غیر این صورت باید از بلژیک خارج شوند.

پس با توجه به آنچه گفته شد متقاضیان ویزای کاری بلژیک، علاوه بر مدارک معمول برای اخذ ویزا حتماً باید دعوتنامه کاری هم داشته باشند.

  • ویزای تحصیلی بلژیک

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بلژیک در بین مراکز آموزشی سایر کشورهای اروپایی از مرتبه و جایگاه قابل قبولی برخوردار هستند و از طرف دیگر هزینه زندگی و تحصیل در بلژیک نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته اروپا نسبتاً کمتر است؛ به همین دلیل قشر علاقمند به تحصیل در خارج از کشور، توجه ویژه ای به ویزای تحصیلی بلژیک دارند چون در حقیقت می توانند با صرف هزینه کم در دانشگاهی معتبر درس بخوانند و از شرایط استاندارد زندگی در بلژیک بهره ببرند.

اما شرط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک، گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور است که خود این دانشگاه ها نیز شرایطی از قبیل معدل بالا در مقاطع تحصیلی پیشین یا داشتن مدرک زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی را برای متقاضیان تعریف کرده اند. بنابراین اخذ پذیرش از دانشگاه های بلژیک، شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی بلژیک است.

  • ویزای الحاق به خانواده بلژیک

ویزای الحاق به خانواده به فردی تعلق می گیرد که همسر وی مقیم بلژیک است که این فرد برای دریافت ویزای الحاق به خانواده می بایست مدارک متعددی را به سفارت بلژیک تحویل دهد؛ به عنوان مثال سند ازدواج، گواهی اقامت همسر در بلژیک، سند یا اجاره نامه خانه همسر در بلژیک، بیمه نامه همسر (بیمه ای که هزینه های متقاضی را نیز پوشش دهد) و اسنادی که توان مالی همسر را اثبات کنند.

 

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره۰۲۱2236094 تماس بگیرید .

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)