اگر قرار است تا آینده ای نزدیک به لهستان سفر کنید پس لازم است که اطلاعاتی در مورد وقت سفارت لهستان کسب کنید؛ بدین منظور می توانید با ما همراه شوید چون ما قصد داریم به طور مفصل به بحث ویزای لهستان و وقت سفارت لهستان بپردازیم.لهستان، یکی از کشورهای جذاب واقع در اروپای مرکزی است که بین کشورهای آلمان، اوکراین، جمهوری چک، روسیه، بلاروس، لیتوانی و اسلواکی جای گرفته است و از نظر اقتصادی یکی از مقرون بصرفه ترین کشورهای اروپایی بشمار می رود و به همین دلیل می تواند گزینه مناسبی برای مهاجران قلمداد شود.

وقت سفارت لهستان

از طرف دیگر لهستان از جاذبه های گردشگری بیشماری نیز برخوردار است؛ در حقیقت لذت تماشای آثار تاریخی در کنار فضایی مدرن را می توان با سفر به لهستان تجربه کرد و از این رو گردشگران زیادی نیز به سفر به این کشور اروپایی علاقه نشان می دهند. پس با توجه به آنچه گفته شد دلایل متعددی می تواند برای رفتن به لهستان وجود داشته باشد اما ما برای ورود به لهستان به مجوزی به نام ویزای لهستان نیاز داریم که برای اخذ ویزای لهستان باید از طریق سفارت این کشور اقدام کنیم.

وقت سفارت لهستان فوری

برای استعلام و درخواست وقت سفارت لهستان با شماره های 8-02122360894 تماس حاصل کنید

 

وقت سفارت ارزان لهستان

اما قبل از مراجعه به سفارت لهستان باید وقت سفارت لهستان را گرفته باشیم. رزرو وقت سفارت لهستان پروسه معینی دارد که در این مقاله با آن آشنا خواهیم شد اما اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشیم این است که ما به چه نوع ویزایی نیاز داریم زیرا دولت لهستان برحسب نیاز متقاضیان اقدام به صدور ویزاهایی متفاوت با کاربردهای مختلف می کند. بنابراین قبل از پرداختن به بحث گرفتن وقت سفارت لهستان بهتر است که ابتدا با انواع ویزاهای کشور لهستان آشنا شویم.

 

انواع ویزای لهستان

لهستان در پیمان شنگن عضو است؛ بنابراین ویزاهای این کشور طبق معاهده شنگن در چهار دسته کلی تحت عناوین ویزای شنگن نوع A لهستان یا ویزای عبوری، ویزای شنگن نوع B لهستان یا ویزای ترانزیت، ویزای شنگن نوع C لهستان یا ویزای توریستی و ویزای شنگن نوع D لهستان یا ویزای ملی قرار می گیرند. شرایط دریافت و کاربرد این ویزاها با یکدیگر کاملاً متفاوت است پس قبل از اقدام برای اخذ ویزا و گرفتن وقت سفارت لهستان ابتدا باید بدانیم که به چه نوع ویزایی و با چه شرایطی نیاز داریم.

  • ویزای ترانزیت لهستان

ویزاهای عبوری، ترانزیت و توریستی لهستان یا همان ویزاهای شنگن نوع A، B  و C ویزاهای کوتاه مدت لهستان هستند که البته نوع کاربرد آن ها نیز با هم فرق می کند. به عنوان مثال اگر ما فقط می خواهیم به لهستان پرواز کنیم و از فرودگاه پرواز خود را به سمت کشور دیگری خارج از قلمرو شنگن تغییر دهیم باید برای اخذ ویزای عبوری تقاضا بدهیم اما اگر می خواهیم پس از ورود به لهستان از فرودگاه خارج شویم و از راه زمینی به کشور مقصد برویم باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کنیم؛ پس به هر حال با داشتن ویزاهای A و B نمی توانیم در خاک لهستان اقامت داشته باشیم.

  • ویزای توریستی لهستان

اما اگر لازم است که حداکثر نود روز در خاک لهستان یا سایر کشورهای شنگن سکونت داشته باشیم باید برای دریافت ویزای توریستی لهستان درخواست بدهیم. ضمناً ویزای توریستی لهستان در قالب هم سینگل و هم مالتیپل قابل دریافت است. لازم به ذکر است که ویزاهای کوتاه مدت لهستان در یک دوره شش ماهه، حداکثر سه ماه اعتبار دارند.

  • ویزای تحصیلی و کاری لهستان

اما اگر هدف ما از سفر به لهستان ادامه تحصیل، کاریابی و… است یعنی نیاز است که مدت زمان زیادی در لهستان اقامت داشته باشیم می بایست برای اخذ ویزای ملی کشور لهستان یا همان ویزای شنگن نوع D اقدام کنیم. در واقع ویزای ملی لهستان، ویزای طولانی مدت این کشور است.

حالا که با دسته بندی کلی ویزاهای لهستان آشنا شدیم باید ببینیم که برای دریافت ویزای موردنظر خود چگونه باید عمل کنیم و پروسه گرفتن وقت سفارت لهستان چگونه است؟

 

روند گرفتن وقت سفارت لهستان

اولین مرحله برای اخذ ویزای لهستان، گرفتن وقت سفارت لهستان است که برای گرفتن وقت سفارت لهستان باید به صورت اینترنتی اقدام کرد. در واقع ابتدا باید به سایت رسمی سفارت لهستان مراجعه و فرم درخواست ویزای لهستان را تکمیل کنیم؛ دقت داشته باشید که این فرم بسته به اینکه ویزای کوتاه مدت بخواهیم یا بلند مدت متفاوت است. به هر حال در تکمیل این فرم باید با دقت و صداقت عمل کنیم چون ثبت اطلاعات اشتباه منجر به رد شدن درخواست ما می شود و پس از رد شدن درخواست تا سه ماه آتی نیز قادر به گرفتن وقت سفارت لهستان نخواهیم بود.

ضمناً این فرم را باید برای تمام همراهانمان حتی برای کودکان به صورت جداگانه پر کنیم. پس از تکمیل فرم، سفارت لیستی از وقت های آزاد خود را برای ما به نمایش خواهد گذاشت که ما باید مناسبترین وقت را انتخاب کنیم و منتظر تایید وقت موردنظر از طرف سفارت بمانیم. اگر سفارت وقت را تایید کند؛ ما موفق به گرفتن وقت سفارت لهستان شده ایم و می بایست در موعد مقرر در سفارت حضور پیدا کنیم؛ البته حضور کودکان زیر ۱۲ سال در سفارت الزامی نیست.

در سفارت لهستان از ما مصاحبه و انگشت نگاری به عمل خواهد آمد؛ همچنین یک سری مدرک نیز از ما دریافت خواهد شد که این مدارک بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت هستند اما معمولاً ارائه مدارک زیر الزامی هستند:

 

مدارک مورد نیاز ویزای لهستان

  • اصل و ترجمه مدارک شناسایی و گذرنامه (اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواستی باشد.)فقط ترجمه شناسنامه و کارت ملی می بایست علاوه بر مهر دارالترجمه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه را هم داشته باشد.
  • پرینت فرم آنلاین درخواست ویزای لهستان (اگر موقع گرفتن وقت سفارت لهستان موفق به گرفتن پرینت از فرم نشدید نگران نباشید چون حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد سفارت فرم را به آدرس ایمیلی که ثبت کرده ایم ارسال می کند)
  • گواهی شغلی (گواهی شغلی با توجه به شغل شما متفاوت است به عنوان مثال اگر دانشجو هستید باید کارت دانشجویی بین المللی، اگر کارمند بخش خصوصی هستید باید فیش حقوقی یا اگر کارمند بخش دولتی هستید باید حکم کارگزینی ارائه دهید)
  • پرینت گردش حساب بانکی در شش ماه گذشته که نشان دهد از تمکن مالی برای تامین هزینه های سفر برخوردار هستیم.
  • اسناد مالکیتی که نشان دهند برای برگشت به کشور خود دارای وابستگی مالی هستیم.

 

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره 8-02122360894 تماس بگیرید .

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)