وقت سفارت پرتغال

اخذ وقت سفارت پرتغال :کشور پرتغال، کشوری نسبتاً توسعه یافته است که در غرب قاره سبز قرار دارد؛ کشوری که از جاذبه های تاریخی و طبیعی بیشماری برخوردار است و در عین حال از نظر اقتصادی و علمی نیز جایگاه قابل توجهی در سطح اروپا دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد برای مهاجرت یا گردشگری به پرتغال به عنوان یک گزینه جدی فکر می کنند و همانطور که می دانید این افراد برای ورود به پرتغال ابتدا باید برای اخذ ویزای پرتغال و بالطبع برای گرفتن وقت سفارت پرتغال اقدام کنند.

البته اینکه فرد مقیم کدام کشور هست ممکن است که از دریافت ویزای پرتغال و قاعدتاً از گرفتن وقت سفارت پرتغال معاف باشد زیرا کشور پرتغال یکی از اعضای پیمان شنگن است و در نتیجه مفاد این پیمان تعیین می کند که شهروندان کدام کشورها برای سفر به پرتغال باید برای گرفتن ویزا و وقت سفارت پرتغال اقدام کنند یا اینکه از انجام این امر معاف هستند.

وقت سفارت پرتغال

 

در حقیقت طبق معاهده شنگن مردم کشورهای عضو این معاهده یعنی اتباع پرتغال، لهستان، آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، جمهوری چک، یونان، فنلاند، دانمارک، ایتالیا، اسپانیا، اسلوونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، لتونی، مالت، مجارستان و ایسلند برای سفر به تمام کشورهای نامبرده به ویزا نیاز ندارند؛ در واقع طبقه معاهده شنگن تمام این کشورها یک منطقه متحد و بدون مرز تلقی می شوند که اصطلاحاً منطقه شنگن نامیده می شود. اما از طرف دیگر مردم کشورهایی که عضو معاهده نیستند برای سفر به کشورهای مذکور به ویزایی تحت عنوان ویزای شنگن نیاز دارند و وقتی این افراد ویزای شنگن یکی از کشورها را دریافت می کنند با همان ویزا می توانند به سایر کشورهای منطقه شنگن نیز سفر کنند.

 

ویزای شینگن پرتغال

پس طبق آنچه گفته شد شهروندان ایرانی برای ورود به خاک پرتغال مستلزم اخذ ویزای شنگن پرتغال و در نتیجه گرفتن وقت سفارت پرتغال هستند. افراد برای گرفتن وقت سفارت پرتغال می توانند از طریق تمام سفارت های پرتغال در کشورهای مختلف دنیا اقدام کنند اما راحتترین کار همان گرفتن وقت سفارت پرتغال واقع در ایران است. سفارت پرتغال در تهران، خیابان هدایت قرار دارد. صرفنظر از اینکه افراد برای رزرو وقت سفارت پرتغال از طریق کدام سفارت این کشور عمل می کنند؛ گرفتن وقت سفارت پرتغال، روند معینی دارد که در ادامه با نحوه انجام این امر آشنا می شویم.

 

گرفتن وقت سفارت پرتغال

همانطور که گفتیم شرط ورود ایرانی ها به کشور پرتغال، اخذ ویزای پرتغال است که برای دریافت ویزای پرتغال اول باید برای گرفتن وقت سفارت پرتغال اقدام شود. سفارت پرتغال به صورت اینترنتی به متقاضیان وقت می دهد. در واقع متقاضی دریافت وقت سفارت پرتغال باید در پایگاه الکترونیکی سفارت پرتغال ثبت نام کند و درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای شنگن پرتغال را ثبت نماید. پس از ثبت نام در سایت سفارت و ارسال درخواست، شخص می بایست با توجه به وقت های آزاد سفارت، وقتی مناسب را انتخاب کند.

اگر سفارت وقت منتخب را تایید نماید به منزله این است که شخص موفق به گرفتن وقت سفارت پرتغال شده است. البته فرد باید از رزرو همزمان چند وقت مختلف جداً پرهیز کند زیرا انجام چنین امری منجر به عدم تایید درخواست وی می شود و حتی ممکن است تا چند ماه آینده نیز موفق به گرفتن وقت سفارت پرتغال نشود.

 

پکیج ویزای شینگن پرتغال

پس از رزرو وقت سفارت ارزان پرتغال ، فرد باید در زمان تایید شده به سفارت پرتغال مراجعه کند. شرکت در مصاحبه شفاهی، انجام امور انگشت نگاری و پرداخت هزینه صدور ویزای پرتغال از جمله اقداماتی است که شخص باید حضوراً در سفارت به آنها بپردازد البته خوشبختانه با افراد زیر ۱۲ سال مصاحبه نمی شود.

 

مدارک لازم برای ویزای پرتغال

مسافر علاوه بر انجام امور مذکور می بایست مدارک و اسناد لازم برای دریافت ویزای پرتغال مانند مدارک شناسایی، پاسپورت (اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه بیشتر از اعتبار ویزای تقاضا شده باشد)، فرم درخواست ویزای شنگن پرتغال، یک قطعه عکس رنگی و زمینه سفید، معرفی نامه شغلی (معرفی نامه کاری برای فرد دانشجو می تواند کارت دانشجویی، برای یک استاد دانشگاه می تواند کارت عضویت در هیئت علمی، برای یک فرد دارای شرکت خصوصی می تواند روزنامه رسمی شرکت یا برای یک کارمند می تواند فیش حقوقی وی باشد)، صورت گردش مالی حساب بانکی در سه ماه گذشته،  دعوتنامه (دعوتنامه باید حاوی اطلاعات کاملی در مورد شخص دعوت کننده باشد)، کارت اقامت شخص دعوت کننده، واچر رسمی هتل و بلیط هواپیما، بیمه نامه پزشکی (ارزش بیمه نامه باید بین سی هزار تا پنجاه هزار یورو باشد) و… را نیز حضوراً به سفارت تحویل دهد.

 

انگشتنگاری سفارت پرتغال

اگر تمام امور مذکور اعم از رزرو وقت سفارت پرتغال تا انجام مصاحبه و انگشت نگاری به خوبی انجام بگیرند و مدارک شخص برای دریافت ویزای شنگن پرتغال کامل باشند؛ سفارت اقدام به صدور ویزای شنگن پرتغال برای فرد خواهد کرد. پس از دریافت ویزای شنگن پرتغال شخص می تواند وارد پرتغال شود. شایان ذکر است که ویزای شنگن پرتغال علاوه بر اینکه مجوز ورود فرد به خاک پرتغال است می تواند راهی برای ورود به چندین کشور دیگر نیز باشد. به عنوان مثال، همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم؛ دارندگان ویزای شنگن یکی از کشورهای عضو معاهده شنگن می توانند با همان ویزا وارد تمام کشورهای عضو معاهده شنگن نیز بشوند؛ در واقع ویزای شنگن یک کشور مجوز عبور و مرور در کل منطقه شنگن است. پس ویزای شنگن پرتغال می تواند مجوز سفر شخص به کل کشورهای واقع در منطقه شنگن نیز تلقی شود.

از طرف دیگر اگر فرد موفق به اخذ ویزای مالتیپل پرتغال شده باشد و با استفاده از این ویزا یک مرتبه به پرتغال سفر کرده باشد اما هنوز اعتبار ویزا تمام نشده است حالا می تواند با همین ویزا به کشورهای صربستان، آلبانی، اسلواکی، مقدونیه، رومانی، بلغارستان، مونته نگرو، بوسنی و هرزه گوین، کوزوو و قبرس نیز سفر کند.

علاوه بر کشورهای مذکور تعدادی از کشورهای واقع در آمریکای مرکزی و چند کشور کوچک اروپایی از جمله آندورا، موناکو، سان مارینو و واتیکان نیز به دارندگان ویزای شنگن اجازه ورود می دهند. بنابراین افرادی که موفق به دریافت ویزای شنگن پرتغال می شوند می توانند به این کشورها نیز سفر کنند بدون اینکه به اخذ ویزای مجدد نیاز داشته باشند.

پس طبق آنچه گفتیم ویزای شنگن پرتغال ، مجوزی برای سفر به کشور پرتغال و تعداد زیادی از کشورهای بزرگ و کوچک دیگر است که برای اخذ این ویزای پرمزیت ابتدا باید برای گرفتن وقت سفارت پرتغال اقدام کرد و ما در این مقاله سعی کردیم که اطلاعات مفیدی در مورد پروسه گرفتن وقت سفارت پرتغال ارائه دهیم؛ اما چنانچه باز هم در انجام این امر با ابهاماتی مواجه هستید یا نگرانید که نتوانید وقت سفارت پرتغال را رزرو کنید؛ می توانید از مشاوران حقوقی خبره در این زمینه کمک بگیرید تا با گرفتن مناسبترین وقت سفارت پرتغال موفق به دریافت به موقع ویزا شده و سفری لذت بخش و به یاد ماندنی را تجربه کنید.

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای کانادا با شماره۰۲۱22360894 تماس بگیرید .

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)