وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا اولین گامیست که برای دریافت ویزای این کشور باید بردارید. کشور کانادا شامل ده استان است که در شمالی ترین نقطه ی قاره ی امریکا قرار دارد.در شمال این سرزمین علاوه بر زبان انگلیسی زبان فرانسه نیز کاربردی است. کانادا کشوری سردسیر است و مردم زیادی به دلیل مناسب بودن شرایط کاری همه ساله به این کشور مهاجرت می کنند.

البته ناگفته نماند که کانادا دارای جاذبه های دیدنی بسیار از جمله آبشار نیاگاراست. پایتخت این کشور اتاوا و مهد اقتصاد آن شهر تورنتو، بزرگترین شهر کانادا است.برای سفر به این کشور باید ویزای توریستی آن را اخذ کنید که اولین گام گرفتن وقت سفارت کانادا است.

وقت سفارت کانادا

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

بسیار ساده است. کافیست تلفن را بردارید و با شماره 02122360896 تماس بگیرید تا بهترین مشاورین ما شما را در این امر یاری کنند.در زمینه ی دریافت ویزا شما نیاز خواهید داشت تا از دانش و تجربه ی شخصی که بارها و بارها این کار را انجام داده است استفاده کنید و چه کسی بهتر از مشاورین ما!

همانگونه که می دانید سفارت کانادا در ایران بسته شده است و هموطنان برای دریافت ویزای خود باید به سفارت کانادا در کشورهای همسایه مثل ارمنستان، ترکیه، دبی و … مراجعه کنند.

 

مراحل دریافت وقت سفارت کانادا چیست؟

برای گرفتن وقت سفارت کانادا ابتدا لازم است تا به صورت آنلاین فرم سفارت را تکمیل کنید و پس از آن تکمیل مدارک و ایجاد حساب کاربری در سفارت به صورت آنلاین اقدام به دریافت وقت سفارت نمایید.

شما با توجه به برنامه کاری خودتان باید یکی از کشورهایی که پذیرنده ی متقاضیان اخذ ویزای کانادا هستند را انتخاب کنیدو به آن جا مراجعه کنید.

در مرحله ی اول لازم است که متقاضی جهت انجام امور انگشت نگاری، تحویل مدارک و … به سفارت مراجعه کند. اما در مراحل بعدی حضور متقاضی دیگر نیازی نیست.

 

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

پس از تکمیل پرونده و انجام انگشت نگاری و … شما به شهر خود بازمیگردید. پس از اینکه کشور کانادا با ویزای شما موافقت کند، لازم است تا پاسپورت شما به سفارت ارسال شود و ویزای شما به پاسپورت ضمیمه شود.

به این عمل پیکاپ ویزا می گویند. شما با اطمینان خاطر می توانید به راحتی توسط ما پیکاپ ویزای خود را انجام دهید و پاسپورت و ویزای کانادا خود را با صرف کمترین هزینه و زمان در منزل خود از ما تحویل بگیرید.

 

انواع ویزای کانادا چیست؟

شما ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید! قصد مهاجرت دارید یا گردش؟ در صورتی که می خواهید به صورت توریستی به کانادا مسافرت کنید، می توانید یکی از ویزاهای زیر را انتخاب کنید.

 1. ویزای ترانزیت کانادا

ممکن است طی شرایطی خاص بخواهید به مدت کوتاهی در فرودگاه کانادا بمانید. شما تنها می توانید کمتر از 48 ساعت در این فرودگاه بمانید.

این شرایط خاص ممکن است هنگامی پیش بیاید که شما قصد سفر به کشوری را داشته باشید اما مجبور شوید در کاناد خط پرواز هوایی خود را تغییر دهید. ایران از جمله کشورهایی است که باید این ویزا را اخذ کند.

 1. ویزای یکبار ورود کانادا

همانگونه که از اسم این ویزا پیداست شما می توانید تنها یک بار وارد خاک این کشور شوید و با اولین خروج از این کشور اعتبار ویزای شما به پایان می رسد.اعتبار این ویزا تنها نود روز است و شما قبل از پایان اعتبار ویزا باید خاک کانادا را ترک کنید.

 1. ویزای دوبار ورود کانادا

با این ویزا شما می توانید پس از ترک خاک این کشور تا زمان اعتبار ویزای خود یکبار دیگر وارد کانادا شوید. اما پس از دومین خروج حتی اگر ویزای شما اعتبار داشته باشد دیگر نمی توانید وارد این کشور شوید.

 1. ویزای مولتی کانادا

اعتبار این ویزا در اصل ده ساله است. اما به دلیل محدودیت اعتبار پاسپورت های ایرانی که تنها پنج سال اعتبار دارند نمی توان از این ویزا بیش از پنج سال استفاده کرد.در این پنج سال شما می توانید به داخواه خود به این کشور  رفت و آمد داشته باشید. این ویزا مختص والدین افراد مقیم و یا دانشجو در این کشور است و آن ها با هربار ورود می توانند تا دو سال در این کشور بمانند.

 

مدارک لازم برای گرفتن ویزای کانادا چیست؟

 • پاسپورت

پاسپورت شما با اعتباری حداقل شش ماهه باید باشد.

 • شناسنامه

شناسنامه ایرانی که نشان دهنده هویت ملی شما باید.

 • سند ازدواج

در صورت متاهل بودن ارائه سند ازدواج الزامی است.

 • عکس

سه قطعه عکس 6 در 4 که با زمینه سفید باشد و در شش ماه اخیر چاپ شده باشد.

 • مدرک شغلی

این مدرک همان گواهی اشتغال به کار است که شما با توجه به شغل خود باید ارائه دهید.

 • بیمه تامین اجتماعی

شما باید سابقه بیمه تامین اجتماعی خود را ارائه کنید.

 • سند مالکیت

سندی که نشان دهد شما در ایران دارای اتومبیل، خانه، مغازه و … می باشید.

 • رزرو هتل و بلیط برای سفارت

برگه ای مبنی بر رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت و همچنین رزرو هتل برای مدت اقامت خود را باید ارائه دهید.

 • دعوتنامه

باید از طرف شخصی باشد که شهروند کاناداست و یا دارای اقامت دائم این کشور می باشد.

 

چند نکته مهم :

 1. تمامی مدارک بالا باید به انگلیسی رسمی ترجمه شده و با مهر رسمی دالترجمه ارائه شوند.
 2. کپی از تمامی صفحات شناسنامه همراه با ترجمه الزامی است.
 3. کپی از تمامی مدارک باید ارائه گردد.
 4. عکس باید نشان گر حداقل هشتاد درصد صورت متقاضی باشد.
 5. گواهی اشتغال به کار شما با توجه به شغلتان باید ارائه شود. این گواهی می تواند جواز کسب، پروانه پزشکی یا وکالت، گواهی اشتغال به کار شرکتی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی و … باشد.
 6. لیستی از سابقه بیمه که نشان دهد شما در یکسال اخیر مشغول به کار بوده اید و برای شما بیمه رد شده است.
 7. نکته مهم این است که تمامی مدارک برای این از شما دریافت می شود که تعلق شما به ایران را بتوانند بررسی کنند و مطمئن شوند تا شما پس از پایان اعتبار ویزایتان خاک این کشور را ترک خواهید کرد.

 

آدرس سفارت کانادا در ترکیه کجاست؟

Consulate General of Canada – 209 Buyukdere Caddesi – Tekfen Tower – Levent 4, Istanbul – 34394 Turkey

 

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزا با شماره 02122360896 تماس بگیرید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)