ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا ، به دلیل مزایایی که در اختیار متقاضیان می گذارد یکی از محبوب ترین ویزاهای جهان است. با استفاده از این ویزا شما می توانید به کشور توریست پذیر اسپانیا مسافرت کنید.در کل 4 نوع ویزا در اختیار متقاضیان قرار داده می شود که آن ها می توانند با توجه به هدف و نیاز خود توسط یکی از این ویزاها وارد خاک این کشور شوند.

ویزای شینگن اسپانیا

انواع ویزای شینگن اسپانیا چیست؟

 1. ویزای شینگن اسپانیا نوع A

شما به واسطه ی این ویزا می توانید تنها وارد فرودگاه این کشور شوید و پس از آن به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید.مدت اعتبار این ویزا نود روز است که به شما امکان ترانزیت فرودگاهی را میدهد. به اصطلاح  این ویزا را ترانزیت فرودگاهی می نامند.

 1. ویزای شینگن اسپانیا نوع B

شما به واسطه ی این ویزا می توانید وارد فرودگاه این کشور شده و از طریق مرزهای زمینی خاک این کشور را ترک کنید. این ویزا نیز تنها نود روز اعتبار دارد.

 1. ویزای شینگن اسپانیا نوع C

این ویزا در واقع همان ویزای توریستی است. با اخذ این ویزا شما به مدت نود روز می توانید در خاک کشور اسپانیا یا سایر کشورهای شینگن اقامت داشته باشید و به گردش بپردازید.

 1. ویزای شینگن اسپانیا نوع D

این ویزا مخصوص دانشجویان یا تجار است که برای مدت طولانی قصد اقامت در این کشور را دارند و چندین بار نیاز به قصد ورود و خروج به این کشور را دارند، می باشد. مدت اعتبار این ویزا حدود پنج سال است.

 

مزایای ویزای شینگن اسپانیا چیست؟

ویزای شینگن فوری اسپانیا مزایای فراوانی را به همراه دارد. یکی از این مزایا اجازه ی ورود شما به حدود چهل کشور با در دست داشتن این ویزا است.شما با داتشن این ویزا می توانید به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. علاوه بر این اجازه ورود به کشورهای سان مارینو، موناکو، واتیکان، آندرو و تعدادی از کشورهایی که در امریکای جنوبی قرار دارند را خواهید داشت.

نکته ی دیگر این است که اگر شما یکبار با این ویزا وارد خاک اسپانیا شوید، میتوانید با همان ویزا به کشورهای آلبانی، قبرس، صربستان، بوسنی و هرزه گوبین، رومانی، مقدونیه، کرواسی، بلغارستان، مونته نگرو و کوزو سفر کنید.

با توجه به این مزایایی که گفته شد یکی از محبوب ترین ویزاهای جهان واقعا ویزای شینگن اسپانیا است. حال بهتر است به این سوال بپردازیم که چگونه میتوان این ویزا را دریافت کرد؟!

 

چگونه ویزای شینگن اسپانیا را دریافت کنیم؟

یا مراجعه به سایت سفارت اسپانیا که در تهران نیز یک شعبه دارند، باید یک حساب کاربری برای خود بسازید. پس از ساخت حساب کاربری باید اقدام به اخذ وقت سفارت اسپانیا و پر کردن فرم سفارت کنید تا اطلاعات شما به صورت کامل در این سایت ثبت شود.در صورتی که کوچکترین اشتباهی در وارد کردن این اطلاعات ثبت شده باشد، درخواست شما توسط افسر سفارت رد خواهد شد.

مرحله بعدی این است که شما باید پس از تکمیل فرم میان زمان های سفارت جست و جو کنید و یک زمان را انتخاب کنید.در صورتی که سفارت با ویزای شما موافقت کرد، می توانید در تاریخ انتخاب شده با مدارک تکمیل شده  برای مصاحبه، پرداخت هزینه و … به سفارت مراجعه کنید. پس از دو هفته از زمان مصاحبه سفارت نتیجه درخواست شما را اعلام خواهد کرد.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا

 • اصل و تصویر شناسنامه ایرانی متقاضی.
 • گذرنامه که دارای شش ماه اعتبار باشد و کپی از صفحات اول و دوم نیز باید وجود داشته باشد
 • دو قطعه عکس سه در چهار با زمینه سفید که مربوط به سال جاری باشد.
 • گواهی استغال به کار که نشان دهد شما صاحب یک شغل و یا کارمند یک شرکت هستید. این گواهی می تواند پروانه کسب، پروانه پزشکی و … باشد.
 • رسید رزرو قطعی بلیط هواپیما برای رفت و برگشت و کپی آن.
 • واچر رسمی هتل و در صورت لزوم ارائه رسید رزرو هتل.
 • سند مالکیت خانه، اتومبیل و … که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد.
 • دعوتنامه در صورت وجود به سرعت دریافت ویزای شما کمک می کند.
 • لیست گردش مالی سه ماه آخر حساب شما

چند نکته مهم:

 1. تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی رسمی ترجمه شده باشند.
 2. باید تلاش کنید تا مدارک شما نشان دهنده این باشد که با پایان اعتبار ویزای خود خاک این کشور را ترک می کنید.
 3. در صورتی که شما صاحب شغل کارآفرینی، مدیریت شرکت، صاحب کارخانه و … هستید باید گردش حساب شرکت خود را نیز در اختیار سفارت قرار دهید.
 4. علاوه بر گواهی اشتغال به کار می توانید سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را نیز به سفارت ارائه دهید.
 5. یادتان باشد از کلیه مدارک یک کپی تهیه نمایید. پس از انطباق کپی مدارک سفارت اصل مدارک را به شما باز میگرداند.
 6. فراموش نکنید که در فصل تابستان و یا قبل از عید به دلیل ازدحام متقاضیان دریاف وقت سفارت کمی سخت می شود. پس با توجه به زمان سفر چند هفته جلوتر اقدام به دریافت ویزا نمایید.

 

زمان لازم برای صدور ویزای شینگن اسپانیا

بررسی مدارک اولیه ای که شما ارائه می دهید دو هفته طول می کشد. پس از تکمیل مدارک نیز حدود شش هفته تا صدور ویزای شما طول می کشد.

 

هزینه صدور ویزای شینگن اسپانیا

بزرگسالان با پرداخت 85 یورو به سفارت و کودکان بین 6 تا 12 سال نیز با پرداخت 35 یورو می توانند اقدام به دریافت ویزا کنند.

نکته مهم این است که پول به صورت نقدی و به یورو دریافت می شود. در سفارت نمی توان از کارت بانکی استفاده کرد و همچنین سعی کنید از اسکناس های 5، 10 و 100 یورویی استفاده کنید.

 

سفارت اسپانیا در تهران کجاست؟

خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم.

 

برای گرفتن وقت سفارت ، ویزای شینگن و خدمات ویزای اسپانیا با شماره 8-02122360894 تماس بگیرید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)