چرا به کشور لیتوانی سفر کنیم؟

با ویزای شینگن لیتوانی می توانید از این کشور دیدنی اما کوچک اروپایی دیدن کنید. لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی است که با جاذبه های زیادی که دارد مسافران زیادی را به خود جذب می کند. همسایه های این کشور لتونی، بخشی از روسیه، بلاروس و لهستان می باشد. این کشور از غرب نیز به دریای بالتیک محدود می شود.

پایتخت کشور لیتوانی شهر دیدنی و زیبای ویلنیوس است. این شهر به قدری جاذبه دیدنی دارد که دیگر اجازه نمی دهد تا مسافران به شهرهای دیگر سفر کنند. شما می توانید روزها در این شهر بگردید و باز هم جاذبه هایی باشند که از دید شما پنهان بمانند. ویلنیوس بزرگ ترین شهر کشور لیتوانی است.

زبان رسمی این کشور لیتوانیایی است. البته زبان های روسی و لهستان نیز در این کشور رایج هستند. بیشتر مردم کشور لیتوانی مسیحی هستند و بخشی از کلیساهای ساخته شده در این کشور به زمان کاتولیک رومی باز می گردد. لیتوانی به کشور دوک نشین ها مشهور بوده است زیرا از گذشته این کشور برای افراد ثروتمند بوده است.

لیتوانی ابتدا شامل تمام کشورهای همسایه از جمله لهستان، اوکراین، بلاروس و روسیه بود. این کشور با لهستان یک اتحاد تشکیل داد و در این سرزمین پهناور که به عنوان بزرگ‌ترین کشور اروپا شناخته می شد، حکمرانی می کرد. با حمله روسیه به این کشور اتحاد فروپاشی کرد و لیتوانی پس از جنگ جهانی اول مستقل شد و به عنوان یک کشور شناخته شد.

این کشور در سازمان ملل متحد، سازمان ناتو، شورای اروپا و اتحادیه اروپا می باشد. لیتوانی با عضویت در این سازمان ها بیش از پیش در جهان مطرح شد و حرفی برای گفتن داشت. این کشور همچنین در پیمان شینگن می باشد و برای سفر به آن باید ویزای شینگن لیتوانی را اخذ کرد.

ویزای شینگن لیتوانی

از وقت سفارت تا ویزای شینگن لیتوانی

برای سفر به کشور لیتوانی باید ویزای شینگن این کشور را اخذ کنید. این کشور در حوزه شینگن قرار دارد. برای اخذ ویزای شینگن لیتوانی باید شرایطی را داشته باشد. این شرایط باید توسط مدارک شما به سفارت نشان داده شوند تا موفق به اخذ ویزای شینگن لیتوانی شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

برای اخذ ویزای شینگن لیتوانی اولین گامی که باید بردارید این است که وقت سفارت لیتوانی را اخذ کنید. وقت سفارت به مسافران این امکان را می دهد تا در تاریخ و ساعتی مشخص به سفارت مراجعه کنید. در این ساعت و تاریخ مشخص باید با مدارک خود به سفارت وارد شوید.

قبل از این که به سفارت مراجعه کنید باید به صورت آنلاین وقت سفارت لیتوانی را برای خود اخذ کنید. اخذ وقت سفارت به صورت آنلاین می باشد. به این ترتیب می توانید برای اخذ وقت سفارت عادی و فوری سفارت لیتوانی اقدام نمایید و در تاریخ مورد نظر خود وارد سفارت شوید.

پس از اخذ وقت سفارت و مراجعه به سفارت بررسی پرونده شما آغاز می شود. این بررسی ممکن است دو تا چهار هفته زمان ببرد. پس از گذشت این زمان در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد می توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. در صورتی که پاسخ منفی بود با برطرف کردن علت ردی دو تا چهار ماه بعد دوباره اقدام کنید.

ویزای شینگن لیتوانی

حوزه شینگن چیست؟

دو کشور آلمان و فرانسه برای این که تجارت در میان آن ها جان بگیرد و شهروندان به راحتی بتوانند در این کشورها به رفت و آمد بپردازند، قراردادی را میان خود امضا کردند. بر اساس این قرار داد شهروندان دو کشور فرانسه و آلمان بدون اخذ ویزا می توانستند به راحتی در این دو کشور به سفر و تجارت بپردازند.

پس از گذشت مدتی کشورهای دیگر نیز به این معاهده پیوستند. بر اساس این معاهده شهروندان کشورهایی که در این عهدنامه بودند می توانستند بدون اخذ ویزا به هر یک از این کشور ها سفر کنند. با گذشت زمان یعنی در سال 2011 بیست و شش کشور به عنوان اعضای شینگن اعلام شدند.

اعضای شینگن کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، لیتوانی، لتونی، لوکزامبورگ، اتریش، هلند، لهستان، چک، دانمارک، مجارستان، ایسلند، اسلوونی، اسلواکی، مالت، نروژ، اسپانیا، استونی، فنلاند، پرتغال می باشند که در قاره اروپا هستند. تعداد دیگری کشور نیز در خارج از اروپا در این عهدنامه می باشند.

این کشورهای غیر اروپایی عضو شینگن شامل بلغارستان، کرواسی، قبرس و رومانی می باشند. برای سفر به هر یک از این کشور ها باید ویزای شینگن یکی از این ها را داشته باشید. البته داشتن این ویزا به تنهایی کافی نیست و برخی از قوانین کشور مقصد رد این باره را نیز باید بدانید.

مردم این کشورها به راحتی می توانند در میان آن ها به رفت و آمد بپردازند. مردم سایر کشورها نیز با اخذ ویزای شینگن می توانند به این کشورها سفر کنند و از جاذبه های بی نظیر کشورهای این حوزه دیدن کنند و لذت ببرند. در حقیقت بر اساس عهدنامه شینگن مرزهای بین این کشورها نادیده گرفته شد.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)