درباره پرتغال

ویزای شینگن پرتغال راه را برای سفر به این کشور پرجاذبه و زیبا باز می‌کند. پرتغال کشوری کوچک در جنوب غربی قاره اروپا است.این کشور رو به توسعه جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. بااینکه پرتغال وسعت چندانی ندارد اما بسیار توریست پذیر است و در شینگن، اتحادیه اروپا  و ناتو نیز هست.همین امر باعث می‌شود تا این کشور در تصمیمات جهانی بتواند نقش ایفا کند و در سطح جهان مطرح شود. البته این کشور کوچک آن‌قدر جاذبه گردشگری دارد که در سطح جهان مطرح هست.

یکی ازجمله جاذبه‌های این کشور شهر نیلسبون است که توریست‌های زیادی را به این شهر می‌کشاند. ساختمان بلم که به شکل مستطیل در میان آب‌ها ساخته‌شده است یکی از مشهورترین بناهای این کشور است که از قرن شانزدهم پابرجاست.اگر قصد سفر در تاریخ، جنگل، دریا باوجود تکنولوژی رادارید، ویزای شینگن پرتغال این امکان را به شمامی‌دهد. وقت را تلف نکنید و هم‌اکنون اقدام کنید.

ویزای شینگن پرتغال

انواع ویزای شینگن پرتغال چیست؟

شما با توجه به هدف و برنامه سفر خود باید نوع ویزای خود را انتخاب کنید. انواع ویزای شینگن پرتغال به شرح زیر است:

 1. ویزای شینگن پرتغال ترانزیت:

این نوع ویزا برای زمانی است که شما قصد سفر به کشوری خارج از حوزه شینگن رادارید امامجبور به توقف در فرودگاه این کشور می‌شوید.

این توقف می‌تواند به علت تعویض خط هوایی و یا سوخت‌گیری هواپیما باشد. شما باید در کمتر از 48 ساعت خاک این کشور را ترک کنید. البته شما اجازه خروج از فرودگاه این کشور را ندارید.

 1. ویزای شینگن پرتغال نوع C :

این ویزا توریستی است و شما با این ویزا می‌توانید به مدت 90 روز در خاک این کشور بمانید. البته لازم به ذکر است که شما باید در کمتر از 90 روز خاک این کشور را ترک کنید.

 1. ویزای شینگن پرتغال نوع D :

این ویزا برای اقامت پنج‌ساله در این کشور قرار داده‌شده است. شما با این ویزا می‌توانید به مدت پنج سال در این کشور رفت‌وآمد کنید. این ویزا برای دانشجویان و صاحبان مشاغل و بازرگانان و … مناسب است.

 1. ویزای شینگن پرتغال الحاقی:

این ویزا زمانی قابل اخذ است که شما با یک شخص مقیم پرتغال ازدواج‌کرده باشید و از این طریق می‌توانید به پرتغال سفر کنید.

چگونه وقت سفارت پرتغال بگیریم؟

برای گرفتن ویزای شینگن پرتغال ابتدا باید از سفارت این کشور وقت بگیریم. پس از دریافت وقت سفارت باید مدارک خود را آماده کنیم و به سفارت برویم.شما تنها با یک تلفن و ارسال اسکن پاسپورت خود برای ما می‌توانید وقت سفارت پرتغال را اخذ کنید و تمامی مراحل اخذ ویزای شینگن پرتغال را طی کنید.مشاورین مجرب ما با تخصص و تجربه‌ای که دارند شمارا به بهترین شکل در این راه یاری خواهند کرد. شما با صرف کمترین وقت و هزینه می‌توانید ویزای خود را گرفته‌شده فرض کنید.

هزینه اخذ ویزای شینگن پرتغال چه قدر است؟

کودکان زیر شش سال به‌صورت رایگان ویزا دریافت می‌کنند و افراد بین شش تا دوازده 35 یورو و بالای دوازده سال 50 یورو باید بپردازید.

پس از دریافت وقت سفارت پرتغال چه کنیم؟

پس‌ازاین که وقت سفارت پرتغال را اخذ کردید، باید اقدام به تهیه مدارک کنید. کلیه مدارک را در چارچوب درخواستی سفارت تهیه کنید و پس از ترجمه مدارک آن‌ها را به سفارت تحویل دهید.

سفارت پس از بررسی مدارک در بازه‌ای یک‌ماهه به شما پاسخ خواهد داد. اگر پاسخ سفارت مثبت باشد شما باید پاسپورت خود را برای پی کاپ ویزا به سفارت تحویل دهید و اگر منفی باشد شما دو تا چهار ماه بعد باید مجدداً اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن کشور پرتغال چیست؟

 1. فرم سفارت:

فرم درخواست ویزا را باید به زبان انگلیسی تکمیل کنید. این فرم باید با امضای شخص متقاضی باشد.

 1. شناسنامه:

سندی که نشان دهد شما هویت ایرانی دارید.

 1. گذرنامه:

باید از زمان صدور ویزا حداقل دارای شش ماه اعتبار باشد و از زمان صدور آن بیش از ده سال نگذشته باشد. همچنین باید دو صفحه خالی برای مهرهای سفارت داشته باشد.

 1. عکس:

سه قطعه عکس پاسپورتی در قطعات 6 در چهار که از زمان چاپ آن بیش از شش ماه نگذشته باشد. همچنین زمینه آن باید سفید باشد و هشتاد درصد صورت متقاضی پیدا باشد.

 1. نامه اشتغال به کار

این نامه باید نشان دهد که شما دارای شغلی ثابت هستید. این گواهی می‌تواند حکم کارگزینی، جواز کسب، پروانه پزشکی و … باشد.

 1. گردش حساب:

شما باید گردش سه ماه اخیر حساب خود را با سربرگ و مهر و امضای بانک تحویل دهید. همچنین لازم است تا حداقل بیست میلیون تومان موجودی در حساب خود داشته باشید.

 1. تمکن مالی:

سندی که نشان دهد شما در وطن خود دارای زمین، خانه، اتومبیل و … هستید. این سند باید ترجمه شود به مهر و تأیید دادگستری برسد.

 1. فیش حقوقی:

ارائه یک برگ فیش حقوقی که بیانگر درآمد ماهانه شما باشد الزامی است. گاهی ممکن است فیش سه ماه اخیر از شما درخواست شود.

 1. دعوت‌نامه:

باید از سمت یکی از بستگان شما که دارای اقامت دائم این کشور است و یا شهروند این کشور هست، با امضا و تاریخ ارائه گردد. شما می‌توانید منزل شخص دعوت‌کننده را معرفی کنید و دیگر هتل رزرو نکنید.

 1. واچر هتل :

برگه‌ای که تأیید می‌کند شما هتل رزرو کرده‌اید و قصد اقامت به مدت مشخص در این مکان رادارید.

 1. بلیط هواپیما:

این بلیط برای رفت‌وبرگشت شماست و باید به سفارت ارائه شود.

 

اخذ بیمه مسافرتی معتبر نیز جز مدارک ضروری سفارت می باشد.

چه نکاتی در ارائه مدارک برای اخذ ویزای شینگن پرتغال مهم است؟

 • کوچک‌ترین نقصی باعث لغو درخواست شما می‌شود.
 • هتلی که رزرو می‌کنید قابلیت کنسلی داشته باشد زیرا ممکن است درخواست شما از سوی سفارت رد شود.
 • بلیط هواپیما نیز باید قابلیت کنسلی داشته باشد.
 • اجازه محضری برای کودکان زیر 16 سال الزامی است.
 • تمام تلاش خود را بکنید تا سفارت قانع شود شما به ایران بازمی‌گردید. تمام نگرانی کشورهای توریست پذیر این است که خاک کشورشان توسط توریست‌ها اشغال نشود.

برای گرفتن وقت سفارت پرتغال، ویزای شینگن و رزرو هتل با شماره 02122360894 تماس بگیرید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)