ویزای کانادا

گرفتن ویزای کانادا آرزوی انسان های زیادی در دنیا است. یکی از مهم ترین و پر خواستار ترین کشور هایی که برای سکونت و مهاجرت مورد توجه عموم مردم قرار می گیرد، کانادا است. دولت های فدرال و استانی کانادا همیشه در حال مدیریت و تازه کردن این مدیریت و برنامه های جامع مهاجرت به این کشور هستند تا موقعیت کسانی که در این کشور زندگی می کنند به خطر نیوفتد و یا افرادی که به تازگی وارد این کشور می شوند دچار مشکلات نشوند.

برنامه های مهاجرت به کانادا و گرفتن ویزای کانادا بسیار زیاد و متعدد است و همین موضوع باعث شده که گرفتن ویزای کانادا برای هر شخص متفاوت و یا منحصر به فرد است. کشور کانادا دارای تنوع جغرافیایی گسترده ای است که با مزاج انسان های متفاوتی می تواند سازگار باشد زیرا دارای آب و هوای متفاوتی است. برای مثال اگر در شهری هوا منفی 20 درجه سانتی گراد باشد ممکن است دقیقا در همان روز و در همان ساعت شهر دیگری دارای هوای مثبت 20 درجه سانتی گراد باشد. به همین دلیل این کشور بسیار مناسب برای انسان ها با سلیقه های مختلف است.

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به نسبت خواسته های مهاجرین تغییر می کند. زیرا مردم با هدف های متفاوتی وارد این کشور می شوند. این ویزا ها، ویزای توریستی، تحصیلی و یا کاری است که در ادامه به توضیح مختصری از شرایط و ویژگی های هرکدام از ویزاها می پردازیم.

  • ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا به صورت توریستی یکی از ویزا های موقت این کشور است. هدف از داشتن این ویزا برای دیدار با خانواده و یا داشتن اقامت کوتاه مدت است. گرفتن ویزای توریستی کانادا دو حالت دارد یا می توانید این ویزا را به صورت سینگل بگیرید و یا در حالت مالتیپل داشته باشید. ویزای کانادا به صورت توریستی سینگل، به شخص  فقط اجازه می دهد که یک بار وارد خاک کانادا شود و بعد از این که وارد این کشور شد، می تواند ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد. اما ویزای کانادا به صورت توریستی مالتیپل بستگی به تاریخ انقضای پاسپورت شما دارد و براساس آن صادر می گردد. یعنی در این ویزا تا زمانی که پاسپورت شما دارای تاریخ باشد می توانید وارد این کشور شوید و در هر بار ورود می توانید 6 ماه اقامت داشته باشید و تا پایان تاریخ می توانید ورود و خروج کنید.

  • ویزای کاری کانادا

برای دریافت ویزای کاری کانادا، باید دارای مهارت خاصی برای اشتغال و یا خود اشتغالی باشید و هم می توانید شروع به کسب و کار در کانادا کنید و این ویزا برای شما صادر گردد. برای دریافت ویزای کانادا به صورت کاری نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی است و بدون داشتن این مدارک درخواست فرد برای ویزا ریجکت خواهد شد. اگر شما نیروی ماهری هستید و یا مهارت و متخصص خاصی دارید از کارفرمای خود درخواست کنید تا برای شما یک دعوت نامه رسمی بفرستد و اگر خودتان خواستار خود اشتغالی هستید باید ایده و یا کاری که می خواهید در کانادا را شروع کنید باید در یک نامه توضیح دهید و شغل پیشنهادی خود را مطرح کنید و در خواست ویزا نمایید. در صورتی که دولت کانادا ایده ی شغلی شما را قبول کند و شما دارای سرمایه ی کافی برای شروع این شغل در کشور کانادا باشید ویزای کاری برای شما صادر خواهد شد.

  • ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کانادا به حالت تحصیلی فقط برای تحصیلی صادر می گردد که این ویزا ممکن است کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد. برای دریافت این ویزا باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشید و در کنار این مدرک باید از طرف مدرسه و یا دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید دعوت نامه رسمی دریافت کنید. دریافت پاسخ به ویزای کانادا به صورت تحصیلی می تواند ۴ تا ۶ ماه به طول بی انجامد.

ویژگی های ویزای کانادا

ویژگی های ویزای کانادا

⇓⇓⇓

  • ویژگی های ویزای توریستی کانادا

اگر شما بتوانید ویزای توریستی کانادا را بگیرید می توانید بدون داشتن محدودیتی وارد کانادا شوید. البته باید بدانید که منظور از محدودیت همان تعداد دفعه هایی است که وارد کشور کانادا می شوید. اگر فردی ویزای کانادا در حالت توریستی را دارا باشد می تواند از تمام مرز های زمینی و هوایی این کشور وارد شود. این ویزا اقامت طولانی مدتی را به شما می دهد. شما با دارا بودن ویزای کانادا آن هم به صورت توریستی می توانید 6 ماه در این کشور بدون مشکل اقامت داشته باشید. اگر این 6 ماه تمام شد، شما نیازی به تحمل مشکلاتی مجدد برای تمدید ندارید.

می توانید برای 6 ماه اقامت بعدی فقط به اندازه ی چند ساعت از کانادا خارج شود و دوباره به این خاک وارد شود. با داشتن ویزای کانادا به صورت توریستی می توانید وارد 25 کشور شوید آن هم بدون داشتن ویزا. یعنی شما با داشتن این ویزا می توانید وارد کشور های مکزیک،عمان،مراکش، کوبا و پاناما و کشورهای مختلف دیگر. مدت ویزا و مدت زمان پاسپورت در این ویزا با هم برابر است. حداکثر زمان اعتبار ویزای کانادا برای ایرانی ها تقریبا 5 سال است.

  • ویژگی های ویزای تحصیلی کانادا

گرفتن ویزای کانادا به صورت تحصیلی علاوه بر ویژگی هایی که در ویزای توریستی بیان شد دارای امتیازات دیگری نیز می باشد. فرد می تواند بعد از تمام کردن تحصیلات خود اقامت در این کشور را نیز دریافت کند و باید از دولت کانادا درخواست اقامت دائم را داشته باشد. باید بدانید که این ویزا فقط برای تحصیل داده می شود نه برای دوره های علمی کوتاه مدت و یا آموزش هایی با مدت کم. اگر شما ویزای تحصیلی را دریافت کنید توانایی کار را به همراه تحصیل در این کشور را نیز خواهید داشت. البته این کشور با توجه به رشته ای که در آن تحصیل می کنید گزینه های شغلی را در اختیار شما می گذارد و فقط شما می توانید در زمینه های تحصیلی خود شروع به کار کنید.

  • ویژگی های ویزای کاری کانادا

هنگام گرفتن ویزای کانادا در حالت کاری تمام مزایای ویزای توریستی کانادا شامل حال شما نیز خواهد شد، اما ویزای کاری کانادا دارای یک مزیت نسبت به دیگر ویزا ها دارد و آن هم توانایی گرفتن اقامت دائم و شهروندی از طرف کشور کانادا می باشد. شما زمانی می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید که ویزای کاری شما بیشتر از یک سال شده باشد. در این حالت اگر شرایط شما مورد پذیرش این کشور باشد می توانید اقامت دائم در کشور زیبای کانادا را به دست بیاورید و به راحتی در آن جا مشغول به زندگی باشید.

شرایط اخذ ویزای کانادا

شرایط اخذ ویزای کانادا

⇓⇓⇓

  • شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برای گرفتن ویزای کانادا به صورت توریستی شرایط کلی وجود دارد. از این شرایط می توان به داشتن پاسپورت معتبر، نداشتن هیچگونه سابقه کیفری و حقوقی، دارا بودن سلامت جسم و روان و مهم ترین گزینه گرفتن تعهد دولت کانادا از فرد برای استخدام نشدن و اشتغال نکردن در این کشور است. برای این که فرد بتواند این ویزای کانادا را بگیرد بایددارای تمکن مالی باشد. پولی که بسیار ایده آل برای گرفتن این ویزا می باشد برای هر شخص حدود 50 هزار دلار کانادا می باشد، که باید توسط مدیر شعبه این مقدار صادر شده و مهر و امضا گردد.

البته افراد با مبالغ کم تری نیز این ویزا را دریافت کرده اند، این مبلغ لزوما دلیل بر گرفتن ویزای توریستی کانادا نمی باشد. دومین گزینه داشتن تاریخچه ی سفری مناسبی می باشد و این حتما به این منظور نیست که شما باید ویزای شینگن داشته باشید. فقط به این منظور بررسی می گردد که وضع مالی و سفرهای کشورهای خارجی شما به کدام کشور ها بوده است. البته خوب است بدانید که سفر به آمریکا، انگلیس، سنگاپور و ژاپن و یا داشتن ویزای شینگن تاریخچه ی سفری شما را نیز معتبر می کند.

  • شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط کلی در گرفتن ویزای کانادا به صورت تحصیلی مانند شرایط کلی در گرفتن ویزای توریستی کانادا می باشد. تمکن مالی در ویزای تحصیلی و ویزای توریستی متفاوت می باشد. تمکن مالی در ویزای کانادا به صورت تحصیلی مطابق با هزینه های یک سال زندگی شخص به همراه شهریه ای که برای مدرسه یا کالجی که قرار است در آن تحصیل کند مورد بررسی قرار می گیرد. تمام هزینه هایی که در این کشور برای شما متقبل می شود مانن اجاره خانه، هزینه های رفت و آمد، هزینه ی خوراک و یا شهریه در یک سال باید مطابق با تمکن مالی شما باشد.

اگر شما توانایی پرداخت این مبالغ را نداشته باشید ویزای کانادا به شما تعلق نخواهد گرفت. درضمن تمکن مالی باید به دلار کانادا باشد. شما برای دریافت ویزای کانادا به صورت تحصیلی باید دارای پذیرش و یا فاند از سوی مدرسه و یا کالج باشید، زیرا سفارت کانادا استعلام خواهد کرد. برای گرفتن فاند باید مدرک تحصیلی معتبری داشته باشید. اما اگر مدرک تحصیلی نداشته باشید تاییدیه ای نیز دریافت نخواهید کرد. لازم است بدانید که اگر شما دارای تاییدیه و یا فاند باشید، حتما به شما ویزا تعلق نخواهد گرفت. پس با گرفتن فاند مطمئن نباشید که به شما ویزای کانادا نیز داده خواهد شد.

  • شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

برای دریافت ویزای کانادا به صورت کاری شما نباید دارای سابقه ی کیفری و یا حقوقی باشید. برای دریافت این ویزا شما باید از طرف  یک کارفرما و یا یک شرکت در کانادا پیشنهاد شغلی داشته باشید و برای شما دعوتنامه فرستاده شود. در دعوت نامه ای که کارفرما می فرستد باید مدت زمان اشتغال شما و مراحل آشنایی شما با این شرکت و یا کارفرما نیز توضیح داده شود.

 

“برای اطلاع از مدت زمان و هزینه ها با شماره های 98-02122360894 تماس بگیرید.”

 

انگشتنگاری سفارت کانادا

فراموش نکنید که در ایران سفارتی برای انگشتنگاری ویزای کانادا وجود ندارد و برای انجام انگشتنگاری یا همان بایومتریک باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید. رایج ترین مرکز وک برای ایرانیان شهر آنکارا می باشد. شما پس از تکمیل پرونده 30 روز زمان دارید که با برگه بایومتریک و پاسپورت خود به این مراکز مراجعه کنید. برای مراجعه به این مراکز بهتر است وقت سفارت اخذ کرده تا به هنگام مراجعه زیاد معطل نشوید.

 

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس مستقیم (کلیک کنید)